104. ROCZNICA ODZYSKANIA PRZEZ POLSKĘ NIEPODLEGŁOŚCI

Uroczyste obchody Narodowego Święta Niepodległości w Zawichoście rozpoczęły się miłym akcentem nad Wisłą, a było nim spotkanie z uczestnikami „Rejsu Niepodległości Sandomierz –Zawichost -Sandomierz”, którzy przypłynęli do nas łodzią Dubas „Sandomierka”. Gości przywitała Burmistrz Zawichostu – Katarzyna Kondziołka.

W samo południe proboszcz parafii pw. Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny – ksiądz Piotr Szpyt, odprawił uroczystą Mszę Świętą. Prócz mieszkańców, wzięli w niej udział przedstawiciele władz samorządowych, delegacje pracowników jednostek organizacyjnych Gminy Zawichost. O uroczystą oprawę wydarzenia zadbali druhowie lokalnych OSP.

W drugiej części spotkania, które corocznie organizowane jest na placu Rynku Małego, poszczególne delegacje – reprezentanci władz samorządowych, zakładów pracy, stowarzyszeń oraz KGW, złożyli wiązanki oraz znicze w symbolicznym miejscu chwały – pod pomnikiem upamiętniającym 800-lecie Bitwy Pod Zawichostem. Tutaj również oficjalnie głos zabrała Pani Katarzyna Kondziołka – Burmistrz Zawichostu.

Towarzyszącym akcentem wplecionym w patriotyczne świętowanie była PARADA NIEPODLEGŁOŚCI, która już kolejny raz wpisuje się w zawichojskie obchody. Dziękujemy Stowarzyszeniu Moto Sandomierz za organizację listopadowej trasy z punktem „Zawichost”.

Na zakończenie spotkaliśmy się w strażnicy …

Tekst: MGOK

Foto: MGOK/Ewelina Ura-Kamińska

ZAWARTOŚĆ STRONY ORAZ WSZYSTKIE FOTOGRAFIE SĄ AUTORSTWA MGOK W ZAWICHOŚCIE, ZGODNIE Z PRZEPISAMI USTAWY Z DNIA 
4 LUTEGO 1994 R.
O PRAWACH AUTORSKICH ORAZ PRAWACH POKREWNYCH WSZELKIE PRAWA DO FOTOGRAFII I MATERIAŁÓW NA STRONIE SĄ WŁASNOŚCIĄ AUTORA. KOPIOWANIE, POWIELANIE I ROZPOWSZECHNIANIE TEKSTÓW, ZDJĘĆ, JEST ZABRONIONE I WYMAGA ZGODY NA PIŚMIE
.

Nasz serwis WWW używa plików cookies tylko w celach funkcjonalnych. Zmieniając ustawienia przeglądarki możesz zablokować ich używanie oraz zapisywanie.
Zamknij
x