ECHA ZAWICHOJSKIEJ AKADEMII SZTUKI

Na zlecenie Ministerstwa Rozwoju Regionalnego zrealizowano projekt mający na celu promocję Funduszy Europejskich w 10 polskich miastach powiatowych, mieszczących się w województwach tzw. ściany wschodniej. Kierownik Projektu Wystawy MRR, pracownik Agencji Reklamowej Sparing Communication Group z Warszawy, Pani Anna Kiedrzynek, wytypowała projekt  pt. „Zawichojska Akademia Sztuki” realizowany przez nasz ośrodek kultury. Projekt  finansowany jest ze środków Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki. W ramach zaplanowanego przez nas zadania 30-osobowa grupa mieszkańców miasta i gminy Zawichost (podzielona na trzy grupy warsztatowe) korzystała od października 2012 roku z bezpłatnych zajęć artystycznych (malarstwo, fotografia, witraż), odbywających się w odstępach około miesięcznych.

Na wystawę organizowaną w ramach projektu MRR wytypowano 30 osób z różnych powiatów. Szukano ludzi, którzy mają do opowiedzenia ciekawą, pozytywną historię, którym udział w zadaniach finansowanych przez Unię Europejską pomógł w zdobyciu nowych kwalifikacji, czy spełnieniu marzeń związanych np. z możliwością uczestnictwa w konkretnej formie zainteresowań. 20 czerwca 2013 roku w naszym domu kultury odbyło się spotkanie pracowników Agencji Reklamowej Sparing Communication Group z Warszawy z wytypowanymi przez nas uczestnikami „Zawichojskiej Akademii Sztuki”: Andrzejem Iwańskim, Aleksandrą Migal (przedstawicielami warsztatów malarstwa), Katarzyną Kuś (przedstawicielką zajęć fotografii) i Alicją Ośką (przedstawicielką zajęć witrażu).

Nasi goście z zaciekawieniem słuchali opowieści uczestników projektu, którzy odpowiadając na zadane im pytania mogli podzielić się z nami własnymi spostrzeżeniami,  opowiedzieć o swoich pasjach, ich realizacji za pośrednictwem projektu, a także mogli pochwalić się wytworami artystycznymi, jakie udało im się stworzyć podczas pracy w wybranych pracowniach.

Agencja Reklamowa Sparing Communication Group zaplanowała wystawę ukazującą sylwetki osób korzystających z Funduszy Unijnych, które udało się wyłonić podczas kilkutygodniowych poszukiwań. Do zestawu wystawowego przygotowanego przez Panią Annę Kiedrzynek zakwalifikował się Pan Andrzej Iwański, mieszkaniec Zawichostu, który z pasją uprawia malarstwo amatorskie – czego z całego serca mu gratulujemy.

Wystawę, której jednym z bohaterów jest nasz podopieczny, obejrzeć można w wielu miejscach Polski: Iławie, Giżycku, Augustowie, Bielsku Podlaskim, Białej Podlaskiej, Zamościu, Busku-Zdroju, Krośnie, Jarosławiu, a także Sandomierzu – do którego dotrze ona w połowie września bieżącego roku. Z naszych informacji wynika, iż zostanie ona zmontowana czasowo na sandomierskim rynku. ZAPRASZAMY

tekst:Małgorzata Czajkowska, Patrycja Sus-Lutyńska

foto: Patrycja Sus-Lutyńska

Zawartość strony oraz wszystkie fotografie są autorstwa MGOK w Zawichoście, zgodnie z przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawach autorskich oraz prawach pokrewnych wszelkie prawa do fotografii i materiałów na stronie są własnością autora. Kopiowanie, powielanie i rozpowszechnianie tekstów, zdjęć, jest zabronione i wymaga zgody na piśmie.