20 wolontariuszy z Zawichostu wzięło udział w projekcie „ Miasto movie o tradycji” realizowanym przez Muzeum Okręgowe w Sandomierzu!

12 października 2019r. o godzinie 15.30 w sandomierskim zamku odbyło się oficjalne zakończenie projektu oraz promocja książki pt.:„Miasto movie o tradycji – obrzędy zwyczaje i tradycje ludowe w przestrzeni miejskiej Sandomierza, Zawichostu i Koprzywnicy”.

Przez pół roku 55 wolontariuszy w tym 20 z Zawichostu wspólnie z koordynatorką  Kingą Kędziorą – Palińską prowadziło badania etnograficzne, które stały się podstawą do napisania książki. Młodzi badacze przygotowali również film dokumentujący obrzędowość dawniej i dziś.

Po części oficjalnej, występach zespołów ludowych: „Linowianki” z gminy Zawichost oraz „Powiślanie z Koprzywnicy”, odbyła się projekcja filmu. Młodzież otrzymała zaświadczenia o udziale w projekcie i drobne upominki przygotowane przez przedstawicieli poszczególnych samorządów.

Gminę Zawichost, reprezentował zastępca burmistrza – Tomasz Siwek. W uroczystości udział wzięła również dyrektor Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury – Patrycja Sus-Lutyńska. Zarówno Gmina Zawichost, jak i MGOK byli oficjalnymi partnerami projektu.

Wszyscy przybyli goście otrzymali darmowy egzemplarz książki i mogli spróbować – zawichojskich szczodroków.

Wolontariuszom dziękujemy za wkład i zaangażowanie w poznawanie oraz promowanie  tradycji naszej gminy.

Przypominamy, że w najbliższy piątek 18 października o godz. 18.00 zaplanowaliśmy promocję książki w MGOK w Zawichoście.

Serdecznie zapraszamy!

ZAWARTOŚĆ STRONY ORAZ WSZYSTKIE FOTOGRAFIE SĄ AUTORSTWA MGOK W ZAWICHOŚCIE, ZGODNIE Z PRZEPISAMI USTAWY Z DNIA 4 LUTEGO 1994 R.