Dzieciaki Świętują

Międzynarodowy Dzień Dziecka to wydarzenie, które co roku hucznie celebrujemy. I tym razem nie zabrakło pozytywnych wrażeń i wielu atrakcji. W czasie popołudniowego festynu życzenia najmłodszym złożyli: w imieniu Burmistrza Andrzeja Wzorka- sekretarz UMiG Józef Paćkowski, przedstawiciele służb porządkowych sierż. Grzegorz Furman oraz pan Jarosław Siemieniec reprezentujący OSP Zawichost.

Pierwszy blok atrakcji stanowiły zewnętrzne animacje sportowo- rekreacyjne oraz malowanie twarzy i włosów. Później najmłodsi stanęli do rywalizacji w przeciąganiu liny oraz aktywnie uczestniczyli w pokazie pierwszej pomocy przedmedycznej.

Jak co roku, w czasie tej imprezy, prezentują swoje umiejętności uczestnicy sekcji artystycznych MGOK.
Brawurowe wykonania układów choreograficznych przez zespoły „Nadzieja”, „Love Dance” oraz „Just Dance” skradły serca publiczności. Młodych tancerzy do występu przygotował instruktor Grzegorz Mączka. Odrobinę starsze, lecz nie mniej utalentowane, uczestniczki zajęć zumby również pokazały, jak ogromny potencjał w nich drzemie. Akcentem wieńczącym taneczne uniesienia było bicie gminnego rekordu w „belgijce”.
W czasie, kiedy najmłodsi dekorowali ogromne motyle, grali w gigantyczne bierki oraz robili papierowe wiatraczki i samoloty, na scenie czarowały głosem dziewczęta z sekcji wokalnej:
Zaira Otgianu
• Martyna Bartos
• Oliwia Winiarczyk
• Kaja Kumięga
• Natalia Mazur
• Paulina Sokołowska
• Wiktoria Gęza
Dziewczęta do występu przygotowała Sylwia Szymańska-Broś, opiekun sekcji wokalnej. Ponadto, w wyjątkowym duecie wokalno-instrumentalnym wystąpili: Martyna Bartos i akompaniujący jej na gitarze Kacper Siuś (przygotowanie: Sylwia Szymańska -Broś i Paweł Lis).
Atrakcjami towarzyszącymi w czasie festynu były: dmuchany plac zabaw i roller (MGOK); basenik do łowienia rybek i trampolina, które zapewnili członkowie Koła Wędkarskiego nr 21 w Zawichoście; możliwość obejrzenia prawdziwego radiowozu policyjnego (Komisariat Policji w Dwikozach), wozu strażackiego (OSP Zawichost) i ambulansu medycznego (Grupa Ratownictwa PCK Sandomierz), a także ognisko z pieczonymi kiełbaskami, które zorganizowali strażacy z OSP Zawichost
Serdecznie dziękujemy za wsparcie partnerom (Lokalna Grupa Działania Ziemi Sandomierskiej) oraz współorganizatorom imprezy:
OSP Zawichost (zapewnienie opieki medycznej i ogniska)
• Koło Wędkarskie nr 21 w Zawichoście
• Biblioteka Publiczna w Zawichoście
• Komisariat Policji w Dwikozach

Wszystkim biorącym udział w imprezie dziękujemy za zaangażowanie i dobrą zabawę!
Słowa wdzięczności za udostępnienie boiska kierujemy do dyrekcji Zespołu Szkoły i Przedszkola w Zawichoście.

Pokaz pierwszej pomocy przedmedycznej

Animacje

Dekoracja motyli

Przeciąganie liny

Zespół taneczny „Nadzieja”

Zespół taneczny „Love Dance”

Zespół taneczny „Just Dance”

Tekst: Karolina Tomaszewska

Foto: Patrycja Sus-Lutyńska, Marcel Rosiński

Zawartość strony oraz wszystkie fotografie są autorstwa MGOK w Zawichoście, zgodnie z przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawach autorskich oraz prawach pokrewnych wszelkie prawa do fotografii i materiałów na stronie są własnością autora. Kopiowanie, powielanie i rozpowszechnianie tekstów, zdjęć, jest zabronione i wymaga zgody na piśmie.