7706 ZŁOTYCH 69 GROSZY 4 EURO i 5 PENSÓW

Taką kwotę zebrał SZTAB XXI FINAŁU WIELKIEJ ORKIESTRY ŚWIĄTECZNEJ POMOCY działający w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury Zawichoście. Złożyły się na nią pieniądze zebrane podczas licytacji przeróżnych przedmiotów ofiarowanych na rzecz w/w akcji przez wszystkich tych, którzy zechcieli w tym niezwykłym dniu wesprzeć działania znanej już od wielu lat fundacji JURKA OWSIAKA.

Każdy grosik zebrany 13 stycznia wspomógł cel jakim było RATOWANIE ŻYCIA DZIECI ORAZ ZAPEWNIENIE GODNEJ OPIEKI MEDYCZNEJ SENIOROM.

Udało nam się sprzedać wszystko, co otrzymaliśmy od darczyńców w ciągu tygodniowej zbiórki. Największą kwotę osiągnęły gadżety przysłane nam przez Sztab Główny w Warszawie. I tak np. koszulka z logiem XXI Finału osiągnęła wartość 200 złotych, kubek natomiast – 120 złotych. Atrakcyjne okazały się także eleganckie i gustowne srebrne serduszka – naszyjniki przekazane przez Kancelarię Finansowo-Ubezpieczeniową Edwarda i Łukasza Kędziorów w Sandomierzu (130 i 160 złotych), komplet ozdobnych bransolet wykonanych przez panią Zofię Luścińską – mieszkankę Zawichostu , obrazy wykonane w technice akwareli przedstawiające architekturę sakralną Zawichostu oraz pobliskich miejscowości (190 złotych najdroższy), wykonane i przekazane przez artystę malarza z Radomia – Dariusza Stelmacha, na co dzień współpracującego z naszym ośrodkiem oraz obraz olejny miejscowego malarza Szymona Stępnia.

Emocji licytacji jak co roku dodawała także sprzedaż różnorakich słodkości ofiarowanych przez koło kulinarne z MGOK, Annę Granat (właścicielkę miejscowej firmy MARGO) oraz Piotra Stępnia – mieszkańca Bidzin.

Ponadto sponsorami przedmiotów i gadżetów byli także: Eugenia Mądra (sklep spożywczy Zawichost), Apteka (Zawichost), uczniowie i nauczyciele Szkoły Podstawowej w Czyżowie Szlacheckim, Eleonora Czuba (plastyk z Ożarowa), Jacek Stępień (sklep wielobranżowy Ożarów), państwo Szostakowie (drukarnia SZOSTAKDRUK Staszów), Kaja Harańczyk (instruktor ZUMBY Sandomierz), koło bibuł karskie (MGOK Zawichost), Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy (Zawichost), Małgorzata i Jerzy Piętowie (Zawichost), Andrzej i Elżbieta Bednarscy (firma BEDOM Zawichost), Zofia Siwek (firma MASPEK Zawichost),  ludowe zespoły śpiewacze (MGOK Zawichost), Tomasz Siwek – burmistrz Miasta i Gminy Zawichost, Grzegorz Połeć – sekretarz Urzędu Miasta i Gminy Zawichost, Warsztaty Terapii Zajęciowej (Piotrowice), Ilona Kaptur (kwiaciarnia Zawichost), państwo Porzycowie (sklep spożywczy Zawichost), Piotr Grzesik (księgarnia Zawichost), Janusz Winiarczyk (firma RENEX Zawichost), Marta Majewska – Elias (Zawichost), Anna Żak – dyrektor Liceum w Zawichoście, Józef Myjak – regionalista, etnograf (Sandomierz), Halina Jakóbczak – dyrektor Biblioteki Miejskiej w Zawichoście.

ŁĄCZNA KWOTA ZEBRANA Z LICYTACJI TO 4 TYSIĄCE 794 ZŁOTE.

W organizacji tegorocznego finału jak zawsze pomagali nam wolontariusze ze Szkoły Podstawowej w Czyżowie Szlacheckim oraz Szkoły Podstawowej w Zawichoście, którzy wraz ze swymi opiekunkami od wczesnych już godzin rannych zbierali pieniądze na ulicach całej gminy.

ŁĄCZNIE MOGĄ SIĘ POCHWALIĆ ZEBRANIEM KWOTY 2 TYSIĄCE 912 ZŁOTYCH 69 GROSZY 4 EURO I 5 PENSÓW. Rekordzistką okazała się Dominika Dudkiewicz (SP w Czyżowie Szlachecki), która popołudniem dotarła do MGOK z kwotą 401 ZŁOTYCH 72 GROSZE. GRATULUJEMY !!!

Gdy wolontariusze nie zważając  na mróz biegali z puszkami po zaśnieżonych ulicach atmosferę finału WOŚP w sali widowiskowej od godzin popołudniowych rozgrzewali występujący na scenie: uczniowie Szkoły Podstawowej w Czyżowie Szlacheckim oraz wychowankowie i przyjaciele MGOK w Zawichoście – Katarzyna Góras, Alicja Śmielak, zespół wokalno-instrumentalny FREAK, zespoły taneczne cheerleader’s, NO STRESS, NADZIEJA i LUZIK. Nie zabrakło także ludowych zespołów śpiewaczych LINOWIAKÓW  I ZAWICHOSTU (którzy na licytację przygotowali produkty regionalne). Najbardziej wytrwałym ostatnią godzinę WIELKIEGO FINAŁU umilił zespół BALDHEAD, który zagrał u nas gościnnie, tworząc przyjacielski band specjalnie na te okazję.

Wspomnieć musimy także o niezwykłym zaangażowaniu komisji, która przez cały dzień skrupulatnie układała grosik za grosikiem by zliczyć łączna kwotę naszej zbiórki.

Jak zawsze mogliśmy liczyć także na Roberta Gradzińskiego, który udokumentował na fotografiach ten niezwykły dla nas dzień.

Z całego serca dziękując wszystkim wymienionym, a także mieszkańcom gminy Zawichost, którzy zaangażowali się bezpośrednio w niezwykle emocjonującą licytację pragniemy także poinformować Was, iż ŁĄCZNA  ZEBRANA PODCZAS TEGOROCZNEGO FINAŁU KWOTA JEST WYZSZA OD UBIEGŁOROCZNEJ O 1 TYSIĄC 263 ZŁOTE 85 GROSZY 4 EURO I 7 PENSÓW dzięki czemu z dumą MOŻEMY MÓWIĆ, ŻE ZAGRALIŚMY REKORDOWO w stosunku do lat poprzednich, jako jedni z niewielu zarówno w powiecie, jak i w województwie.

Dziękujemy … , pozostało kultowe już pożegnanie SIE MA i do zobaczenia za rok.

tekst: Bożena Czerkies – szef  Sztabu XXI Finau WOŚP w Zawichoście ,  Patrycja Sus-Lutyńska – dyrektor MGOK

foto: Robert Gradziński, Patrycja Sus-Lutyńska

Zawartość strony oraz wszystkie fotografie są autorstwa MGOK w Zawichoście, zgodnie z przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawach autorskich oraz prawach pokrewnych wszelkie prawa do fotografii i materiałów na stronie są własnością autora. Kopiowanie, powielanie i rozpowszechnianie tekstów, zdjęć, jest zabronione i wymaga zgody na piśmie.