ANIELSKIE ŚPIEWANIE


29 stycznia 2017 roku zespoły śpiewacze MGOK wzięły udział w spotkaniu muzycznym „Anielskie śpiewanie – sandomierskie kolędowanie”, którego organizatorem było Muzeum Okręgowe w Sandomierzu. Grupy MGOK: „Zawichost”, „Linowianki” i „Zielona Dolina” zaprezentowały się u boku Sandomierskiego Chóru Zamkowego SAN-do-MIR, „Przelasek” z Zajeziorza oraz „Powiślan” z Koprzywnicy. Wspólny oryginalny koncert, niezwykle spontaniczny – tworzony właściwie „tu i teraz” z wykorzystaniem potencjału zgromadzonych grup śpiewaczych, ale także aktywnej publiczności, wspaniale poprowadziła niezwykle energetyczna Ania Przybysz, na co dzień twórczyni i właścicielka „Ogrodu inspiracji” w Andruszkowicach, a także mama znanych w świecie muzycznym sióstr – wokalistek Pauliny i Natalii. W zimowe niedzielne popołudnie wszystkim rozśpiewanym na gitarze akompaniował mąż Ani – Jacek Przybysz, a na akordeonie – muzyk związany z OOK Paweł Żerdecki. Spotkanie zakończyło się prezentacją tradycyjnych strojów i rekwizytów kolędniczych, które zaprezentowały panie z Akademii Kobiet Twórczych AKT.

Foto i tekst: P. Sus-Lutyńska

Zawartość strony oraz wszystkie fotografie są autorstwa MGOK w Zawichoście, zgodnie z przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawach autorskich oraz prawach pokrewnych wszelkie prawa do fotografii i materiałów na stronie są własnością autora. Kopiowanie, powielanie i rozpowszechnianie tekstów, zdjęć, jest zabronione i wymaga zgody na piśmie.

Nasz serwis WWW używa plików cookies tylko w celach funkcjonalnych. Zmieniając ustawienia przeglądarki możesz zablokować ich używanie oraz zapisywanie.
Zamknij
x