ARTYSTYCZNY WIECZÓR

15 czerwca 2013 roku odbył się wernisaż malarstwa artystycznego małżeństwa; Małgorzata Czajkowska – StępieńMałgorzata Czajkowska – Stępień.
W sali wystawowej MGOK Zawichost  można był obejrzeć wycinek ich pracy twórczej z ostatnich lat. Jowita Krysa-Skuza ukończyła Wydział Sztuki na Politechnice Radomskiej, otrzymując dyplom z malarstwa oraz aneks z grafiki projektowej. Daniel Skuza jest artystą z zamiłowania, samoukiem bez specjalistycznego wykształcenia, ale z ogromnym talentem i sercem do malarstwa.


Na spotkanie jak zawsze przybyli zaproszeni goście: wyżej wymienieni autorzy wystawy z rodziną,  Burmistrz Miasta i Gminy – Tomasz Siwek z małżonką, Dyrektor Biblioteki Publicznej w Zawichoście – Halina Jakóbczak, Dyrektor Przedszkola Publicznego w Linowie – Ewa Banajska, Dyrektor MGOK w Ożarowie – Marian Sus , uczestnicy Zawichojskiej Akademii Sztuki oraz zainteresowani mieszkańcy gminy Zawichost.  Całe spotkanie poprowadziła dyrektor MGOK Zawichost – Patrycja Sus-Lutyńska z pomocą naszego zaprzyjaźnionego krytyka sztuki Tomasza Staszewskiego, przedstawiając zaproszonym gościom sylwetki i twórczość bohaterów wieczoru.

tekst: Bożena Czerkies

foto: Małgorzata Czajkowska

Zawartość strony oraz wszystkie fotografie są autorstwa MGOK w Zawichoście, zgodnie z przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawach autorskich oraz prawach pokrewnych wszelkie prawa do fotografii i materiałów na stronie są własnością autora. Kopiowanie, powielanie i rozpowszechnianie tekstów, zdjęć, jest zabronione i wymaga zgody na piśmie.

Nasz serwis WWW używa plików cookies tylko w celach funkcjonalnych. Zmieniając ustawienia przeglądarki możesz zablokować ich używanie oraz zapisywanie.
Zamknij
x