Był kiedyś Prosperów …

Otwarcie wystawy i promocja albumu „Był kiedyś Prosperów…Portrety Żydów Zawichojskich” odbyły się 8 grudnia br. w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Zawichoście. W wydarzeniu wzięli uwzięli pan Józef Paćkowski – sekretarz MiG Zawichost, przedstawiciele instytucji kultury powiatu sandomierskiego oraz opatowskiego, goście z Warszawy, Kielc, Lublina, Ożarowa, Sulisławic oraz Kraśnika, a także mieszkańcy miasta i gminy Zawichost.

Grupa nieformalna „Pamiętamy…”, która przygotowała wystawę i publikacje opowiedziała zebranym gościom o historii Żydów z Zawichostu. Dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział w tej wyjątkowej lekcji historii. Przypominamy również, iż ekspozycje zwiedzać możemy codziennie od wtorku do soboty, w godz. 12.00-20.00 w sali widowiskowej MGOK. Dostępne są jeszcze albumy okolicznościowe, które otrzymujecie Państwo bezpłatnie. Zapraszamy.

Zwracamy się również z prośbą: jeśli posiadacie Państwo fotografie archiwalne dotyczące poruszanego przez nas tematu (architektura, ludzie, dokumenty, zwyczaje itp.) nadal je zbieramy (wypożyczamy, skanujemy, opisujemy i oddajemy) przynieście je do nas.
Projekt został zrealizowany ze środków Funduszu Inicjatyw Obywatelskich.
Honorowy patronat nad wydarzeniem objęli Adam Jarubas Marszałek Województwa Świętokrzyskiego oraz Andrzej Wzorek Burmistrz Miasta i Gminy Zawichost. Partnerem projektu był Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Zawichoście.

Foto – Marian Sus
Tekst – grupa nieformalna „Pamiętamy…”

Grupę nieformalną „Pamiętamy …” tworzą: Kinga Kędziora-Palińska (antropolog, muzealnik, na co dzień pracownik wydziału kultury UM w Sandomierzu); Aleksandra Migal (pedagog, nauczyciel języka angielskiego); Patrycja Sus-Lutyńska (plastyk, dyrektor MGOK w Zawichoście) oraz Mateusz Migal (archeolog).

Zawartość strony oraz wszystkie fotografie są autorstwa MGOK w Zawichoście, zgodnie z przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawach autorskich oraz prawach pokrewnych wszelkie prawa do fotografii i materiałów na stronie są własnością autora. Kopiowanie, powielanie i rozpowszechnianie tekstów, zdjęć, jest zabronione i wymaga zgody na piśmie.