coro cantorum w zawichoście

25 stycznia 2015 r. w Kościele p.w. Jana Chrzciciela miał miejsce koncert kolęd i pastorałek w wykonaniu Nauczycielskiego Chóru Coro Cantorum, działającego przy Miejskim Centrum Kultury w Ostrowcu Świętokrzyskim. Organizatorami tego niezwykłego spotkania byli: Dyrektor MGOK w Zawichoście Patrycja Sus-Lutyńska, Rektor Kościoła św. Jana Chrzciciela Ks. Artur Dyjak, Proboszcz parafii WNMP Ks. Mariusz Telega, Dyrektor Ośrodka Formacji Liturgicznej Siostra Anna Hyszko.
Pod batutą niezwykle charyzmatycznej dyrygentki- Ewy Goworowskiej Coro Cantorum wędruje po świecie dźwięków i nut. W szeregach chóru znajdują się nauczyciele, instruktorzy oraz kilka osób nie związanych z oświatą.Mówią o sobie: „Oddychamy muzyką, pięciolinii czarem…” W bogatym repertuarze chóru znajdują się utwory muzyki dawnej, współczesnej, o tematyce sakralnej, patriotycznej, ludowej, filmowej oraz rozrywkowej.
Chór koncertuje w kraju i za granicą, promując miasto Ostrowiec Św. i region świętokrzyski. Koncertowali m.in. we Francji, na Ukrainie, w Samborze, we Lwowie, w Kaliningradzie, w Budapeszcie, na Węgrzech, w Szwecji. Gościli również w Zawichoście, dając koncert muzyki rozrywkowej podczas ubiegłorocznego Dnia Kobiet. Uczestniczyli we mszy św. celebrowanej przez Papieża Jana Pawła II w Sandomierzu w 1997 roku.
Coro Cantorum wykorzystało niezwykłą akustykę miejsca i dało niezwykle wyjątkowy koncert, za który jeszcze raz dziękujemy.tekst  – Małgorzata Czajkowska

foto: Małgorzata Czajkowska, Bożena Nierubiec

 

Zawartość strony oraz wszystkie fotografie są autorstwa MGOK w Zawichoście, zgodnie z przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r.
o prawach autorskich oraz prawach pokrewnych wszelkie prawa do fotografii i materiałów na stronie są własnością autora. Kopiowanie, powielanie i rozpowszechnianie tekstów,
zdjęć, jest zabronione i wymaga zgody na piśmie.

Nasz serwis WWW używa plików cookies tylko w celach funkcjonalnych. Zmieniając ustawienia przeglądarki możesz zablokować ich używanie oraz zapisywanie.
Zamknij
x