Cudze chwalicie, swego nie znacie

27 września w Zawichojskim Lamusie Kultury Dawnej – Żywym Muzeum Etnograficznym Powiśla Zawichojskiego odbyły się warsztaty urbanistyczne prowadzone przez Panią Marię Bukowską- studentką architektury Politechniki Łódzkiej.

Uczestnikami zajęć byli uczniowie klas V i VII Szkoły Podstawowej im. Ziemi Zawichojskiej w Zawichoście, klasy III Gimnazjum oraz III LO w Zespole Szkół Ogólnokształcących w Zawichoście.

W czasie warsztatów dzieci i młodzież poruszały tematy związane z funkcjami miasta, jego potencjałem oraz potrzebami pojedynczych grup społecznych. Żywe dyskusje były przeplatane ciekawymi prezentacjami i ćwiczeniami.

Bardzo cieszymy się, że w scenerii naszego muzeum odbyły się tak wyjątkowe i ważne dla młodych mieszkańców warsztaty, które symbolicznie łączą przeszłość Zawichostu z jego przyszłością.

Tekst: K. Tomaszewska

Foto: K. Tomaszewska, P. Sus-Lutyńska

Zawartość strony oraz wszystkie fotografie są autorstwa MGOK w Zawichoście, zgodnie z przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawach autorskich oraz prawach pokrewnych wszelkie prawa do fotografii i materiałów na stronie są własnością autora. Kopiowanie, powielanie i rozpowszechnianie tekstów, zdjęć, jest zabronione i wymaga zgody na piśmie.