Czasem słońce, czasem deszcz…

Nawet ulewie nie udało się zepsuć plenerowej imprezy WIANKI 2018. 23 czerwca na Stadionie Miejskim w Zawichoście mieszkańcy gminy celebrowali Noc Świętojańską, która po raz drugi została połączona z charytatywną akcją zbiórki krwi –MOTOKROPLA.
Warunki atmosferyczne nie pozwoliły na występy grup tanecznych Nadzieja, Love Dance oraz Just Dance, a także młodych artystek z sekcji wokalnej MGOK, których popisy miały być zwieńczeniem ciężkiej pracy i zaangażowania w czasie całego sezonu artystycznego w naszym Domu Kultury. A szkoda, bo szykowała się wyborna uczta dla oczu i uszu, nie mniej dziękujemy wszystkim dzieciom za serce włożone w treningi, a także instruktorom: Sylwii Szymańskiej- Broś oraz Grzegorzowi Mączce za wkład włożony w przygotowanie naszych podopiecznych do występów.
Jedynymi reprezentantami Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Zawichoście, którym pogoda nie zepsuła występu, byli członkowie zespołu Art. Of Nothing, którego opiekunem jest instruktor Paweł Lis. Koncert młodych artystów był tak udany, że nawet pogoda zaczęła z nami współpracować i można było oficjalnie otworzyć imprezę plenerową WIANKI 2018.

Przedstawiciele władz samorządowych: Burmistrz Miasta i Gminy Zawichost- Andrzej Wzorek oraz Przewodniczący Rady Miejskiej- Radosław Krakowiak przywitali mieszkańców oraz przybyłych gości:

Tomasza Huka– przewodniczącego Rady Powiatu Sandomierskiego
Waldemara Matuszczaka – radnego Rady Powiatu Sandomierskiego, szef ARMiR w Sandomierzu
Pawła Niedźwiedzia– sekretarza Zarządu Powiatu Sandomierskiego
Marcina Piwnika – członka Zarządu Powiatu Sandomierskiego

Jak co roku, w czasie tego wyjątkowego wieczoru, odbyły się konkursy na Najpiękniejszy Wianek Świętojański oraz VIII Wyścig Wianków.
W pierwszych zmaganiach wzięło udział 8 prac. Oceniając wianki komisja artystyczna w składzie: Alicja Hołody, Ewa Bochniak oraz Agnieszka Gubernat –Gajek brała pod uwagę: estetykę pracy, oryginalność pomysłu, nawiązanie do tradycji, a także dobór materiałów. Po burzliwych obradach jury przyznało: 1. miejsce Piotrowi Bartosowi (nagroda finansowa ufundowana przez Gminę Zawichost), 2. miejsce Maciejowi Teterowi (rower ufundowany przez Barbarę i Bogusława Piętów oraz Annę i Łukasza Nowaków – firma „Doradca”- usługi BHP z Piotrowic), 3. miejsce Milena Wolska (hulajnoga ufundowana przez MGOK w Zawichoście).

Nie obyło się bez wielkich emocji na przyczółku wiślanym, gdzie odbył się VIII Wyścig Wianków. W tym roku w szranki stanęło 23 zawodników, których modele rywalizowały w czasie spływu. Autorem zwycięskiego, najszybszego wianka był Jacek Bryła, który odebrał nagrodę pieniężną razem ze swoimi podopiecznymi z Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego im. Janusza Korczaka w Zawichoście.

Na scenie, dzięki staraniom pana Roberta Słowika, wystąpiły zespoły Cronica oraz Diaboł Boruta, które spotkały się z dużym entuzjazmem publiczności i gromkimi brawami.
Gwiazdą wiankowej nocy był zespół SAMI, którego hit „Lato 2000” podbijał kilka lat temu radiowe listy przebojów, a w sobotę mogliśmy wysłuchać go na żywo.

Ostatnim punktem imprezy była zabawa pod gwiazdami z zespołem BUENOS. Prowadzącymi całą imprezę byli dziennikarze Radia LELIWA:Joanna Kwiatkowska i Wojciech Janczura.
W czasie WIANKÓW działały również stoiska Warsztatów Terapii Zajęciowej Gminy Zawichost, firmy Remondis oraz wyjątkowy kiermasz ciast zorganizowany przez uczniów i nauczycieli SP i ZSO w Zawichoście. Dochód ze sprzedaży łakoci został przeznaczony na rehabilitację Pani Ewy Stępień. Na ten sam szczytny cel kwestowali również wolontariusze Stowarzyszenia „Człowiek-Człowiekowi”, łącznie udało się uzbierać 1726, 12 zł.
Tegoroczne Wianki, chociaż początkowo w strugach deszczu, były świętem radości, dobrej muzyki i świetnej zabawy, dlatego bardzo dziękujemy wszystkim, którzy mimo niesprzyjającej aury, zdecydowali się spędzić z nami sobótkową noc.
Dziękujemy serdecznie Zarządowi Klubu Sportowego „Powiśle” za udostępnienie Stadionu Miejskiego oraz dyrekcji ZSO i SP w Zawichoście za możliwość organizacji animacji dla dzieci na boisku szkolnym w czasie zbiórki krwi. Dziękujemy firmie Leśniewski Sound System za realizację technicznej strony Wianków. Słowa wdzięczności kierujemy również do pracowników Komisariatu Policji w Dwikozach, strażaków OSP Dziurów, a także opiece medycznej ZHP Chorągiew Kielecka Hufiec Ostrowiec Świętokrzyski oraz pracowników ZGKiM w Zawichoście.

TEKST: KAROLINA TOMASZEWSKA

FOTO: MARCEL ROSIŃSKI,

PATRYCJA SUS-LUTYŃSKA,

PAWEŁ LIS

Zawartość strony oraz wszystkie fotografie są autorstwa MGOK w Zawichoście, zgodnie z przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawach autorskich oraz prawach pokrewnych wszelkie prawa do fotografii i materiałów na stronie są własnością autora. Kopiowanie, powielanie i rozpowszechnianie tekstów, zdjęć, jest zabronione i wymaga zgody na piśmie.