Dożynki Powiatowe w Dwikozach

Rolnicy z powiatu sandomierskiego spotkali się 27 sierpnia 2017 roku w Dwikozach, aby wspólnie świętować zakończenie żniw. Naszą gminę dumnie reprezentowała delegacja z Czyżowa Szlacheckiego- tegoroczni zwycięzcy konkursu na najpiękniejszy wieniec dożynkowy oraz Zespół Pieśni Tańca i Kabaretu „Zielona Dolina” działający w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Zawichoście.

Powiatowe Święto Plonów 2017 zainaugurowała msza dziękczynna. Następnie wszystkie delegacje przeszły w barwnym, dożynkowym korowodzie na Stadion Sportowy KS Sparta Dwikozy.
W czasie części oficjalnej zostały zaprezentowane wieńce, w tym dzieło mieszkanek Czyżowa Szlacheckiego, wzbogacone o dożynkowe przyśpiewki w wykonaniu „Zielonej Doliny”.

Poszczególne gminy, instytucje oraz firmy miały w czasie festynu swoje stoiska promocyjne. Nie zabrakło tam również i nas -„Zawichojski kredens” był jednym z najchętniej odwiedzanych stoisk. Ten sukces mogliśmy osiągnąć tylko dzięki wsparciu i zaangażowaniu mieszkańców naszej gminy, którzy hojnie przekazali nam lokalne produkty oraz własnoręcznie przygotowane smakołykami.

Słowa wdzięczności kierujemy do sołtysów i społeczników bez których promocja naszej gminy nie udałaby się.

Dziękujemy:
– sołtysowi i mieszkańcom Dąbia
-sołtysowi i mieszkańcom Linowa
-sołtysowi i mieszkańcom Czyżowa Szlacheckiego
-sołtysowi i mieszkańcom Podszyna
– sołtysowi i mieszkańcom Józefkowa
– sołtysowi i mieszkańcom Dziurowa

-Pani Marii Skorupie
-Panu Grzegorzowi Siwkowi i firmie „Maspek”

 

W imieniu organizatorów
tekst-Karolina Tomaszewska
foto- Marcel Rosiński

 

Zawartość strony oraz wszystkie fotografie są autorstwa MGOK w Zawichoście, zgodnie z przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawach autorskich oraz prawach pokrewnych wszelkie prawa do fotografii i materiałów na stronie są własnością autora. Kopiowanie, powielanie i rozpowszechnianie tekstów, zdjęć, jest zabronione i wymaga zgody na piśmie.

 

Nasz serwis WWW używa plików cookies tylko w celach funkcjonalnych. Zmieniając ustawienia przeglądarki możesz zablokować ich używanie oraz zapisywanie.
Zamknij
x