DZIEŃ DZIECKA 2021

OWOCOWA STUDNIA DLA NAJMŁODSZYCH

Wczorajsze popołudnie na długo pozostanie w pamięci najmłodszych mieszkańców miasta i gminy Zawichost. Międzynarodowe Obchody Dnia Dziecka to święto wyjątkowe. Organizacja tego wydarzenia jest dla nas zawsze nie lada wyzwaniem. Dzieci są beztroskie i uroczo szczere, jeśli więc wybiegają z imprezy z uśmiechem – znaczy – podołaliśmy ;). Tym razem, bohaterom popołudnia, zaproponowaliśmy „bombę witaminową” w postaci zdrowych – świeżo wyciskanych z owoców i warzyw soków. Degustacja dla wszystkich uczestników możliwa była dzięki zaangażowaniu nieocenionych współorganizatorów: Koła Gospodyń Wiejskich z Czyżowa Szlacheckiego, Koła Gospodyń i Gospodarzy Wiejskich z Czyżowa Plebańskiego oraz Koła Gospodyń Wiejskich „Wygodzianki” z Wygody, którym serdecznie dziękujemy za wspólne wydarzenie. Soki wyciskali również członkowie Sandomierskiego Szlaku Jabłkowego oraz Fundacji „Świętokrzyski Ogród Inspiracji u Przybyszów”, którzy od wielu lat zajmują się promocją zdrowego stylu życia.Na dwie godziny „owocowa studnia”, która zdobi zawichojski Rynek Duży, zamieniła się w kolorowy stragan wypełniony koszami kipiącymi od jabłek, marchewek, selerów, arbuzów, zielonej pietruszki i mięty.Sokami częstowali niecodzienni goście: Minionek, Myszka Miki oraz Królik Bugs, którzy chętnie pozowali do pamiątkowych fotografii. Z koszem maskotek przybyła Katarzyna Kondziołka – Burmistrz Zawichostu, wspólnie z Patrycją Sus-Lutyńską – dyrektor Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury złożyły okazjonalne życzenia wszystkim zgromadzonym. W rytmie piosenek śpiewanych wspólnie z Anną Przybysz, słoneczne popołudnie minęło pod znakiem radości, uśmiechu, witamin i muzyki. Grono uczestników powiększyli podopieczni Świetlic Środowiskowych Gminy Zawichost, którzy wzięli udział w okazjonalnym wydarzeniu w ramach zorganizowanego wyjazdu. Najmłodszym, raz jeszcze życzymy wszystkiego, co najlepsze!

Tekst – MGOK

Foto – B. Nierubiec

ZAWARTOŚĆ STRONY ORAZ WSZYSTKIE FOTOGRAFIE SĄ AUTORSTWA MGOK W ZAWICHOŚCIE, ZGODNIE Z PRZEPISAMI USTAWY Z DNIA 
4 LUTEGO 1994 R.
O PRAWACH AUTORSKICH ORAZ PRAWACH POKREWNYCH WSZELKIE PRAWA DO FOTOGRAFII I MATERIAŁÓW NA STRONIE SĄ WŁASNOŚCIĄ AUTORA. KOPIOWANIE, POWIELANIE I ROZPOWSZECHNIANIE TEKSTÓW, ZDJĘĆ, JEST ZABRONIONE I WYMAGA ZGODY NA PIŚMIE
.

Nasz serwis WWW używa plików cookies tylko w celach funkcjonalnych. Zmieniając ustawienia przeglądarki możesz zablokować ich używanie oraz zapisywanie.
Zamknij
x