dzień dziecka – dotknij tęczy

Tegoroczny Dzień Dziecka- Dotknij tęczy! Ośrodek Kultury zorganizował na boisku szkolnym przy ZSiP w Zawichoście. Życzenia wszystkim dzieciom złożył Burmistrz Miasta i Gminy Zawichost Andrzej Wzorek. Prowadzącą tradycyjnie już była Małgorzata Czajkowska.
Niezwykłą popularnością cieszyły się bezpłatne atrakcje, ufundowane prze MGOK
w Zawichoście tj.: basen z kulami wodnymi, zamek do skakania, jazda na kucyku, tęczowy salon mody oraz lody dla wszystkich, którym sprzyjała słoneczna pogoda. Kolejki po watę cukrową i popcorn nie miały końca.
Ponadto dzieci i młodzież, uczęszczający na zajęcia organizowane przez naszą placówkę, zaprezentowały swoje umiejętności wokalne, taneczne i muzyczne, za co otrzymały upominki oraz gorące brawa publiczności.
Uczestnicy mogli zmierzyć się w takich konkurencjach jak: wyścig w trzyosobowych spodniach, wyścig w taśmach, konkurs kręcenia hula hop, a na zwycięzców czekały ciekawe nagrody i upominki.
Szalony układ taneczny zaprezentowała grupa CDRC ze Szkoły Podstawowej
w Zawichoście, prowadzona przez Małgorzatę Czajkowską.
Nie zabrakło również pokazu prowadzonego przez Sandomierski Klub Karate Kyokushin, który współpracuje z nami od listopada 2014 r.. Pokaz kata w wykonaniu Ewy Skubidy- zdobywczyni I miejsca
w Ogólnopolskim Turnieju Karate Dzieci i Młodzieży, wzbudził ogromny aplauz publiczności.
Odbyła się również prezentacja pierwszej pomocy przedmedycznej Harcerskiego Pogotowia Ratowniczego z Ostrowca Świętokrzyskiego, a sztuczną ranę w ich wykonaniu chciało mieć większość przybyłych na imprezę.
Pragniemy złożyć gorące podziękowania osobom, które pomogły nam
w zorganizowaniu spotkania: Pani Dyrektor ZSiP
w Zawichoście Annie Strugalskiej, Zakładowi Gospodarki Komunalnej w Zawichoście, Jakubowi Kręciowi oraz OSP Zawichost- Józefowi Szelidze, Witkowi Przywarze, Bartłomiejowi Barszczowi i Patrykowi Pietrusińskiemu.
Mamy nadzieję, że wszyscy uczestnicy mile spędzili z nami czas i dobrze się bawili. Dziękujemy za tak liczne przybycie


tekst – Małgorzata Czajkowska

foto: Małgorzata Czajkowska, Patrycja Sus-Lutyńska, Marcel Rosiński

 

Zawartość strony oraz wszystkie fotografie są autorstwa MGOK w Zawichoście, zgodnie z przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r.
o prawach autorskich oraz prawach pokrewnych wszelkie prawa do fotografii i materiałów na stronie są własnością autora. Kopiowanie, powielanie i rozpowszechnianie tekstów,
zdjęć, jest zabronione i wymaga zgody na piśmie.

Nasz serwis WWW używa plików cookies tylko w celach funkcjonalnych. Zmieniając ustawienia przeglądarki możesz zablokować ich używanie oraz zapisywanie.
Zamknij
x