Europejskie Dni Dziedzictwa -Oświata w niepodległej Polsce

14 września po raz czwarty uczestniczyliśmy w obchodach Europejskich Dni Dziedzictwa w Parku Etnograficznym „Pod Kogutem” w Dąbiu, które zorganizowała Fundacja „ Dla Pokoleń”. Głównym tematem tegorocznych wydarzeń w gminie Zawichost była oświata w niepodległej Polsce. Organizatorzy przygotowali wystawę plenerową oraz prelekcję o historii oświaty w gminie Zawichost. Uczestnicy mieli okazję poznać noty biograficzne osób, które budowały oświatę w wolnej Polsce, zobaczyć stare świadectwa, fotografie uczniów, szkół i izb lekcyjnych z terenu gminy, w tym także zdjęcia z archiwum Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Zawichoście. Tego popołudnia dzieci usiadły w starych szkolnych ławkach i wzięły udział w edukacyjnym quizie, za co wszystkie zostały nagrodzone.
Dziękujemy organizatorom, że po raz kolejny mogliśmy uczestniczyć w obchodach Europejskich Dni Dziedzictwa w Dąbiu i wspierać je oprawą techniczną.

20ZAWARTOŚĆ STRONY ORAZ WSZYSTKIE FOTOGRAFIE SĄ AUTORSTWA MGOK W ZAWICHOŚCIE, ZGODNIE Z PRZEPISAMI USTAWY Z DNIA 4 LUTEGO 1994 R.
O PRAWACH AUTORSKICH ORAZ PRAWACH POKREWNYCH WSZELKIE PRAWA DO FOTOGRAFII I MATERIAŁÓW NA STRONIE SĄ WŁASNOŚCIĄ AUTORA. KOPIOWANIE, POWIELANIE I ROZPOWSZECHNIANIE TEKSTÓW, ZDJĘĆ, JEST ZABRONIONE I WYMAGA ZGODY NA PIŚMIE

Nasz serwis WWW używa plików cookies tylko w celach funkcjonalnych. Zmieniając ustawienia przeglądarki możesz zablokować ich używanie oraz zapisywanie.
Zamknij
x