Europejskie Dni Dziedzictwa w Dąbiu

W sobotę 15 września mieliśmy przyjemność po raz trzeci uczestniczyć w obchodach „Europejskich Dni Dziedzictwa” w Parku Etnograficznym „Pod Kogutem” w Dąbiu. Uroczystość zainaugurowała msza święta, po której zebrani goście wysłuchali krótkiej prelekcji o drodze Polski do niepodległości oraz koncertu piosenki żołnierskiej w wykonaniu przedstawicielek sekcji wokalnej MGOK: Martyny Bartos i Zairy Otgianu, które do występu przygotowała instruktor Sylwia Szymańska-Broś.
Wydarzeniu towarzyszyła wystawa plenerowa „Ojcowie niepodległości”.
Organizatorom dziękujemy, że mogliśmy, po raz kolejny, uczestniczyć w obchodach EDD i wspierać je oprawą techniczną i artystyczną.

Tekst: Karolina Tomaszewska

Foto: Patrycja Sus-Lutyńska

Zawartość strony oraz wszystkie fotografie są autorstwa MGOK w Zawichoście, zgodnie z przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawach autorskich oraz prawach pokrewnych wszelkie prawa do fotografii i materiałów na stronie są własnością autora. Kopiowanie, powielanie i rozpowszechnianie tekstów, zdjęć, jest zabronione i wymaga zgody na piśmie.

Nasz serwis WWW używa plików cookies tylko w celach funkcjonalnych. Zmieniając ustawienia przeglądarki możesz zablokować ich używanie oraz zapisywanie.
Zamknij
x