FABRYKA WYOBRAŹNI – V EDYCJA

21 czerwca 2022 r. otworzyliśmy wystawę plastyki dziecięcej – to już kolejna – V edycja Fabryki wyobraźni. Kolorowo zrobiło się w naszej sali wystawowej – ekspozycja będzie cieszyć odwiedzających do końca lipca. Twórczość najmłodszych nie zna granic. Niecodzienne wydarzenie, to nie tylko prezentacja prac najmłodszych uzdolnionych artystycznie, to również podsumowanie aktualnego roku kulturalnego w sekcji plastycznej MGOK w Zawichoście.

Poza autorami gościliśmy ich rodziców, dziadków i przyjaciół. Swoją obecnością zaszczyciła nas również Katarzyna Kondziołka – Burmistrz Zawichostu, która doceniła kilkumiesięczne starania artystyczne młodych twórców. Osobiste gratulacje uzupełniła słodkim podarunkiem dla każdego, kto z dumą odbierał pamiątkowy dyplom podsumowujący całoroczne działania plastyczne.

Artystyczne popołudnie otworzyła Patrycja Sus – dyrektor MGOK, o codzienności zajęć plastycznych, grupach wiekowych, tematach i technikach opowiedziała Agata Osika-Kucharska – instruktor plastyki naszego ośrodka.

A na koniec kolorowe – zapowiadające wakacje – szaleństwo, proszek holi dla wszystkich!

Życzymy dobrych wakacji i zapraszamy na kolejny artystyczny sezon do pracowni plastycznej.

Rodzicom dziękujemy za zaufanie, a panu Jerzemu Kucharskiemu za kolejne fotografie dokumentujące nasze wydarzenia.

Tekst: MGOK
Foto: J. Kucharski/MGOK