DLA KAŻDEGO COŚ FAJNEGO

Każdy kto spędzał ferie w domu, mógł znaleźć coś dla siebie w specjalnym programie feryjnym przygotowanym przez MGOK
w Zawichoście. W pracowni plastycznej zorganizowano warsztaty artystyczne w czasie, których można było poznać tajniki wykonania karnawałowego makijażu,  stworzyć własną maskę karnawałową, czy śniegową gwiazdkę. Doskonałą okazją do zaprezentowania nabytych umiejętności był BAL PRZEBIERAŃCÓW, podczas którego wybrano Króla i Królową balu. Zabawę taneczną umiliły liczne konkursy.

Dla wszystkich dbających o kondycję fizyczną, lubiących dobrą zabawę oraz latynoskie rytmy, prowadzone były zajęcia w stylu Aerobic Zumba.

Zorganizowano również wyjazd do Kieleckiego Teatru Tańca na spektakl DZIADEK DO ORZECHÓW, w reżyserii Elżbiety Szlufik – Pańtak
i Grzegorza Pańtak, do muzyki I. Strawińskiego.  Spektakl na długo zapadnie
w pamięci około 20-osobowej grupy dzieci i młodzieży, która 18 stycznia wyjechała do Kielc z instruktorami MGOK.

Nie mniej ciekawa okazała się także późniejsza wizyta w McDonaldzie, która i tym razem była niezwykle oczekiwanym punktem programu naszej wycieczki.

Na warsztatach artystyczno- kulinarnych można było nauczyć się wykonania romantycznej dekoracji stołu walentynkowego. Dla wszystkich smakoszy przeprowadzono turniej Pierogowy Zawrót Głowy.

Na warsztatach pod hasłem ZZA KULIS pod czujnym okiem instruktora Dariusza Wójcika młodzież odkrywała  tajniki pracy realizatora dźwięku i oświetlenia. Zainteresowani dowiedzieli się jak podłączyć i skonfigurować sprzęt nagłośnieniowy oraz jak zaaranżować podstawowe oświetlenie sceniczne.

 Próbowano również za pomocą różnego rodzaju instrumentów STWORZYĆ MUZYCZNY BAND W JEDNO POPOŁUDNIE. Jak się okazało z pozytywnym skutkiem. Wszyscy zgromadzeni grali na czym się tylko dało. Kto wie … być może były to pierwsze kroki do stworzenia nowego gatunku muzycznego, a nawet jeśli nie, to najważniejsze, że zabawa była przednia.

tekst – Małgorzata Czajkowska – Stępień  

foto –  Małgorzata Czajkowska – Stępień, Patrycja Sus-Lutyńska, Dariusz Wójcik

 

 

Zawartość strony oraz wszystkie fotografie są autorstwa MGOK w Zawichoście, zgodnie z przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawach autorskich oraz prawach pokrewnych wszelkie prawa do fotografii i materiałów na stronie są własnością autora. Kopiowanie, powielanie i rozpowszechnianie tekstów, zdjęć, jest zabronione i wymaga zgody na piśmie.

Nasz serwis WWW używa plików cookies tylko w celach funkcjonalnych. Zmieniając ustawienia przeglądarki możesz zablokować ich używanie oraz zapisywanie.
Zamknij
x