FINAŁ W BUSKU

15 maja 2013 roku zespoły śpiewacze „Zawichost” i „Linowiacy”  wystąpiły podczas koncertu finałowego Międzynarodowych Buskich Spotkań z Folklorem. Przegląd kapel, śpiewaków i twórczości regionalnej, ma na celu promocję kultury ludowej regionu świętokrzyskiego, odbywa się co roku w maju, w buskim parku zdrojowym.

Organizatorami wydarzenia byli: Wojewódzki Dom Kultury w Kielcach, Buskie Samorządowe Centrum Kultury oraz Urząd Miasta i Gminy Busko-Zdrój. Honorowy patronat objął marszałek województwa Adam Jarubas.

tekst: Patrycja Sus-Lutyńska

foto: archiwum MGOK w Zawichoście

Zawartość strony oraz wszystkie fotografie są autorstwa MGOK w Zawichoście, zgodnie z przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawach autorskich oraz prawach pokrewnych wszelkie prawa do fotografii i materiałów na stronie są własnością autora. Kopiowanie, powielanie i rozpowszechnianie tekstów, zdjęć, jest zabronione i wymaga zgody na piśmie.

Nasz serwis WWW używa plików cookies tylko w celach funkcjonalnych. Zmieniając ustawienia przeglądarki możesz zablokować ich używanie oraz zapisywanie.
Zamknij
x