Głośny finał projektu!

W piątek 25 sierpnia 2017 roku,  w  sali widowiskowej Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Zawichoście odbył się  koncert promujący debiutancką płytę grupy muzycznej „Konsystorz”. Wydarzenie było oficjalnym zakończeniem  projektu „Cicha miejscowość-głośne granie!”. W czasie imprezy miała  miejsce  premiera teledysku do piosenki „Nie mówię nic” oraz wystawa fotografii z przebiegu realizacji projektu.

Gdy wszyscy goście i członkowie grupy  projektowej przybyli na miejsce, rozpoczęła się formalna część wydarzenia. Dyrektor domu kultury- Patrycja Sus –Lutyńska oraz koordynator projektu- Paweł Lis  podsumowali działania młodzieży. Głos zabrał również Jordan Wilk reprezentujący zespół „Konsystorz”, który  podziękował osobom wspierającym realizację projektu oraz samym jego uczestnikom. Każdy z członków grupy projektowej otrzymał debiutancką płytę zespołu- „Jakby nie było jest bardzo miło”.

Gdy oficjalna część minęła, rozpoczęła się główna atrakcja wieczoru, czyli premiera teledysku oraz koncert. „Konsystorz”  zagrał niemal wszystkie piosenki, które znajdują się na ich debiutanckim krążku.

Atmosfera koncertu była naprawdę gorąca, głośne brzmienie ciężkiej muzyki rozbrzmiewało po całym mieście, wprawiając słuchających w euforię. Niestety, ale nic nie trwa wiecznie i w końcu i koncert się zakończył. Gdy to się stało, wszyscy serdecznie pożegnaliśmy się wiedząc, że jeszcze się spotkamy i, że ten koniec, będzie dla nas wszystkich tylko kolejnym początkiem.” – tak wydarzenie podsumował jeden z członków grupy projektowej – Jakub Gagat.

W ciągu sześciu miesięcy grupa młodzieży z małych miejscowości z terenu powiatu sandomierskiego, aktywnie uczestniczyła pracach projektowych. Ci młodzi ludzie mogli pogłębiać swoją wiedzę teoretyczną na warsztatach informatycznych i  fotograficznych oraz  w czasie wizyty w profesjonalnym studiu dźwiękowym. Niemałym wyzwaniem była dla nich organizacja koncertów promujących, prowadzenie strony internetowej oraz mediów społecznościowych, a także samodzielne nagranie i zmontowanie teledysku. Niezwykle ciekawym doświadczeniem był udział w Podkarpackiej Konferencji Równać Szanse, która odbył się w Rzeszowie.

Ważnym elementem projektu było zaangażowanie w działania podopiecznych Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego im. Janusza Korczak w Zawichoście. Grupa projektowa zorganizowała dwa konkursy skierowane właśnie do tych chłopców. Pierwszy dotyczył  elementu grafiki płyty, drugi  fragmentu tekstu do utworu.

W czasie trwania projektu młodzież podniosła swoje kompetencje artystyczne i społeczne oraz rozwijała zainteresowania. Chociaż nie obyło się bez drobnych „wypadków przy pracy” to z sukcesem pokonali przeszkody i udowodnili, że warto dać im kredyt zaufania, bo w  każdym z nich drzemie ogromny potencjał .

„Cicha miejscowość-głośne granie!” to projekt współfinansowany przez Polsko-Amerykańską Fundację Wolności oraz Polską Fundację Dzieci i Młodzieży w ramach programu „Równać szanse 2016”. Zadanie realizował Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Zawichoście.

 

Tekst:  Karolina Tomaszewska,

Jakub Gagat (grupa projektowa)

Foto: Marcel Rosiński (grupa projektowa)

Zawartość strony oraz wszystkie fotografie są autorstwa MGOK w Zawichoście, zgodnie z przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawach autorskich oraz prawach pokrewnych wszelkie prawa do fotografii i materiałów na stronie są własnością autora. Kopiowanie, powielanie i rozpowszechnianie tekstów, zdjęć, jest zabronione i wymaga zgody na piśmie.

Nasz serwis WWW używa plików cookies tylko w celach funkcjonalnych. Zmieniając ustawienia przeglądarki możesz zablokować ich używanie oraz zapisywanie.
Zamknij
x