II miejsce w województwie świętokrzyskim

Kolejny sukces Kasi Pawłowskiej z Linowa!
6 kwietnia bieżącego roku podczas wojewódzkiego przeglądu folklorystycznego „Dziecięca Estrada Folkloru” organizowanego przez Wojewódzki Dom Kultury im. Józefa Piłsudskiego w Kielcach Rada Artystyczna w składzie: Janina Skotnicka – etnograf, kierownik Działu Sztuki Ludowej Muzeum Narodowego w Kielcach,
Tomasz Rak – etnograf Muzeum Wsi Kieleckiej w Tokarni, Andrzej Piotrowski – etnochoreograf oraz Jerzy Gumuła – muzyk Wojewódzki Dom Kultury im. J. Piłsudskiego w Kielcach po wysłuchaniu prezentacji konkursowych przyznało nagrody i wyróżnienia w trzech kategoriach: solistów, zespołów śpiewaczych, zespołów pieśni i tańca.

W kategorii solistów nasz ośrodek reprezentowała młodziutka miłośniczka kultury ludowej – Katarzyna Pawłowska z Linowa, która tym razem przywiozła z Kielc zaszczytne – II miejsce. Komisja podkreśliła oryginalność repertuaru prezentowanego przez naszą wychowankę, a także autentyzm stroju oraz gwary jaką posługuje się Kasia.  Gratulujemy życząc jednocześnie kolejnych sukcesów.

Nagrodę odebrała z rąk Jarosława Machnickiego – dyrektora  oraz Małgorzaty Wójcik – wicedyrektora WDK w Kielcach.

Kasię mocno wspierały – mama Janina Bańcer oraz instruktor prowadzący – Maria Skorupa.

tekst – P. Sus-Lutyńska
foto – M. Skorupa i K. Pawłowska

o prawach autorskich oraz prawach pokrewnych wszelkie prawa do fotografii i materiałów na stronie są własnością autora. Kopiowanie, powielanie i rozpowszechnianie tekstów,
zdjęć, jest zabronione i wymaga zgody na piśmie.