„Kadry miasta” – spotkania dla młodzieży w MGOK

We wtorek, 20 listopada br., około osiemdziesięciu uczniów z trzech placówek oświatowych z terenu naszej gminy wzięło udział w spotkaniach poświęconych okazjonalnej publikacji „100 fotografii Zawichostu” oraz wystawie „Kadry miasta” przygotowanych w ramach projektu „100 zdjęć na 100 lat – w hołdzie miastu Zawichost” realizowanego przez nasz ośrodek kultury. Zadanie dofinansowane zostało przez Narodowe Centrum Kultury w ramach programu „Kultura – Interwencje 2018. EtnoPolska”. Uczniowie aktywnie uczestniczyli w spotkaniu. Porównywali kadry archiwalnych fotografii z obrazami dzisiejszej stolicy gminy, odszukiwali pozostałych jeszcze do dziś fragmentów architektury świadczącej o jego bogatej historii, na podstawie fotografii dokumentalnych poznawali zwyczaje pielęgnowane na naszym terenie. Każdy z uczestników otrzymał egzemplarz albumu okolicznościowego oraz puzzle z nadrukami wybranych zdjęć archiwalnych.

.

 

Tekst i foto: MGOK

Zawartość strony oraz wszystkie fotografie są autorstwa MGOK w Zawichoście, zgodnie z przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawach autorskich oraz prawach pokrewnych wszelkie prawa do fotografii i materiałów na stronie są własnością autora. Kopiowanie, powielanie i rozpowszechnianie tekstów, zdjęć, jest zabronione i wymaga zgody na piśmie.

Nasz serwis WWW używa plików cookies tylko w celach funkcjonalnych. Zmieniając ustawienia przeglądarki możesz zablokować ich używanie oraz zapisywanie.
Zamknij
x