KATARZYNKI I ANDRZEJKI W „LAMUSIE” – 2021

„ Święty Andrzeju, dobrodzieju, ja na Ciebie len sieję. Ty daj mi znać, z kim go będę rwać”.

30 listopada 2021 r. w Zawichojskim Lamusie Kultury Dawnej – Żywym Muzeum Regionalnym Powiśla Zawichojskiego odbył się tradycyjny Katarzynkowo- Andrzejkowy wieczór wróżb.

W magicznych izbach MGOK, na przybyłych tego wieczora gości, ciekawych swojej przyszłości, czekały wróżki: Martynka, Zosia, Marysia i Bożena. Zgodnie z tradycją wróżyliśmy z wosku, łupinek orzechów, słomy, a także obierek z jabłek. Nie zabrakło wyścigu  butów, dzięki któremu dowiedzieliśmy się, która panna wyjdzie za mąż pierwsza! Poprzez przebijanie serca, panny i kawalerowie  poznali  imiona swoich przyszłych sympatii, a dzięki wróżbie z udziałem filiżanek – uczestnicy dowiedzieli się co czeka ich w najbliższej przyszłość.

Dołożyliśmy wszelkich starań, aby w ten magiczny wieczór, dzięki wsparciu św. Andrzeja, poznać przygody, które niebawem nas czekają! Dziękujemy serdecznie  Wróżkom i ich rodzicom  za pomoc przy organizacji pełnego zabawy i magii wieczoru, który zakończył się słodkim poczęstunkiem.

foto – archiwum MGOK

ZAWARTOŚĆ STRONY ORAZ WSZYSTKIE FOTOGRAFIE SĄ AUTORSTWA MGOK W ZAWICHOŚCIE, ZGODNIE Z PRZEPISAMI USTAWY Z DNIA 
4 LUTEGO 1994 R.
O PRAWACH AUTORSKICH ORAZ PRAWACH POKREWNYCH WSZELKIE PRAWA DO FOTOGRAFII I MATERIAŁÓW NA STRONIE SĄ WŁASNOŚCIĄ AUTORA. KOPIOWANIE, POWIELANIE I ROZPOWSZECHNIANIE TEKSTÓW, ZDJĘĆ, JEST ZABRONIONE I WYMAGA ZGODY NA PIŚMIE
.

Nasz serwis WWW używa plików cookies tylko w celach funkcjonalnych. Zmieniając ustawienia przeglądarki możesz zablokować ich używanie oraz zapisywanie.
Zamknij
x