KOLEJNA EDYCJA FERIADY JUŻ ZA NAMI

Pierwszy dzień kolejnej Feriady minął kolorowo. Powstało kilkanaście eko-doniczek, które ozdobią parapety uczestników dzisiejszych zajęć. Jak Wam się podobają?

Z przeźroczystych plastikowych butelek powstała skarbonka, która doskonale nadaje się do kontrolowania poziomu oszczędności. Ciekawe czy naszym najmłodszym nie zabraknie wytrwałości by zapełnić ją w całości.
A wieczorem odbył się seans dla młodzieży. Tym razem kino fantastyczne, które powstało na bazie serii komiksów.

Dziś dzień teatralny. Uczestnicy Feriady spotkali się z aktorami Małych Form Teatralnych „Widowisko”. Było zimowo, dobrze że choć na scenie aura zgadza się z kalendarzem.

„Ptaki – cudaki” porwały do zabawy nawet rodziców, ależ było kolorowo. Sami zerknijcie jak wyglądała nasza sala wystawowa i co powstało z kolejnej porcji plastikowych butelek. Feryjna kreatywność nie zna granic. A dla nieco starszych, którzy wolą kinowe klimaty odbyła się kolejna projekcja.

Dzisiejsze popołudnie upłynęło pod hasłem teatru. O tym, czym są rekwizyty i kostiumy, o kukiełkach oraz teatrze cieni, feriowicze mogli porozmawiać z Małgorzatą Fronczek i przedstawicielami Zawichojskiego Teatru Miejskiego. Oglądali, tworzyli oraz otrzymali dawkę tematycznych informacji.

Dziś było tanecznie z Disneyem w tle. W strażnicy zrobiło się kolorowo, wesoło i skocznie. To były niecodzienne taneczne warsztaty. Okiełznać taką grupę bajkowych postaci … Nie lada wyzwanie …, ale feryjne atrakcje rządzą się swoimi prawami

Środa ostatniego feryjnego tygodnia minęła pod znakiem kina – tym razem dla najmłodszych oraz Rodzinnego Quizu Regionalnego, na który odważni przybyli do Zawichojskiego Lamusa Kultury Dawnej – Żywego Muzeum Powiśla Zawichojskiego. Oficjalne wyniki podamy podczas zakończenia Feriady. Udało nam się dziś zerknąć na rozwiązany quiz w przelocie i wygląda na to, że poszło Wam naprawdę całkiem nieźle.

Popołudniowe kino w strażnicy rozpoczęło piątkowe propozycje feryjne. Fani dużego ekranu śledzili losy niecodziennej przygody braci elfów – podróżujących furgonetką „Gwandoliną”. Zgodnie z planem, popołudnie potoczyło się w kierunku wokalno-rytmicznych warsztatów, prowadzonych przez znany w środowisku duet Paula&Tomek. Paulina Świątek i Tomasz Figiel, którzy wciąż wracają na deski zawichojskich scen, w związku z działaniami na różnych płaszczyznach twórczych, przyjęli naszą propozycję i spotkali się z aktywnymi feriowiczami.  Wszystko kręciło się wokół rytmu, melodii i wspólnej zabawy. Spotkanie, nasi goście podsumowali mini-koncertem dla najmłodszych.

A tak było na finiszu. Ostatni dzień dwutygodniowej – codziennej zabawy z MGOK spiętej hasłem FERIADY – już kolejnej, bo w takiej formie – z takim zimowym hasłem, spotykamy się z tymi, którzy odpoczywają na miejscu i nie wyjeżdżają – już 10 rok. Wspomnienia przykrywają kolejne spotkania i o nich dziś.

„Zimowe śpiewanie” mocnym akcentem zakończyło naszą zabawę. Energia Pani Sylwii porywa każdego – i tym razem nie mogło być inaczej. I jak tu teraz wrócić do codzienności? Taniec, śpiew, ruch – a właściwie wszystko na raz. Oj działo się, działo. I jeszcze loteria, na którą wszyscy czekają co rok. Szczęśliwym zwycięzcą została Natalia Stępień. Nagrody otrzymali również uczestnicy rodzinnego quizu wiedzy lokalnej – odważne mamy Anny, które wspólnie z córkami rozwiązały zadania bezbłędnie. Gratulujemy! A Wszystkim dziękujemy za wspólną zabawę. Uczestnikom, prowadzącym, rodzicom – do zobaczenia za rok.

Tekst i foto: MGOK

ZAWARTOŚĆ STRONY ORAZ WSZYSTKIE FOTOGRAFIE SĄ AUTORSTWA MGOK W ZAWICHOŚCIE, ZGODNIE Z PRZEPISAMI USTAWY Z DNIA 
4 LUTEGO 1994 R.
O PRAWACH AUTORSKICH ORAZ PRAWACH POKREWNYCH WSZELKIE PRAWA DO FOTOGRAFII I MATERIAŁÓW NA STRONIE SĄ WŁASNOŚCIĄ AUTORA. KOPIOWANIE, POWIELANIE I ROZPOWSZECHNIANIE TEKSTÓW, ZDJĘĆ, JEST ZABRONIONE I WYMAGA ZGODY NA PIŚMIE
.

Nasz serwis WWW używa plików cookies tylko w celach funkcjonalnych. Zmieniając ustawienia przeglądarki możesz zablokować ich używanie oraz zapisywanie.
Zamknij
x