kolejny sukces zespołów śpiewaczych

Dnia 29 grudnia 2014 w Ostrowcu Świętokrzyskim miał miejsce VIII Międzypokoleniowy Przegląd Staropolskich Kolęd i Pastorałek. Impreza, jak co roku, odbyła się w kolegiacie św. Michała Archanioła, a gospodarzem muzycznym spotkania był chór „Ad Libitum” działający przy Miejskim Centrum Kultury w Ostrowcu Świętokrzyskim. Zespoły śpiewacze z naszego ośrodka kultury zapraszane są do udziału w przeglądzie od pierwszej jego edycji i podobnie jak w poprzednich latach, tym razem również zaprezentowały wysoki poziom i mogą poszczycić się miejscami na podium. Zaprezentowaliśmy dawne, mało znane kolędy i pastorałki, wyszukane w starych kantyczkach, a ostatni przegląd był wspaniałą okazją, by ponownie je spopularyzować, co zostało docenione przez jury. II miejsce przypadło „Linowiankom”, natomiast „Zawichost” zajął III miejsce, czego obu zespołom serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.

tekst  – Tomasz Figiel

foto: Maria Skorupa

Zawartość strony oraz wszystkie fotografie są autorstwa MGOK w Zawichoście, zgodnie z przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r.
o prawach autorskich oraz prawach pokrewnych wszelkie prawa do fotografii i materiałów na stronie są własnością autora. Kopiowanie, powielanie i rozpowszechnianie tekstów,
zdjęć, jest zabronione i wymaga zgody na piśmie.