KOLOROWO – ANDRZEJKOWO

30. listopada 2018 roku w sali widowiskowej zawichojskiego ośrodka kultury odbyła się zabawa andrzejkowa dla najmłodszych. W kolorowych światłach migotały piękne stroje, które specjalnie na ten dzień przygotowali wraz z rodzicami uczestnicy ostatkowej zabawy. A wszystko po to, by wziąć udział w tradycyjnym już konkursie na najpiękniejszy strój andrzejkowy 2018. Zwyciężczynią tegorocznej edycji konkursu została Patrycja Muskus, której szczęście przyniósł strój nietoperza.
Atrakcją wieczoru były okazjonalne wróżby i zabawy. Każdy chętny mógł wylosować hasło dotyczące swojej przyszłości z magicznego kielicha szczęścia. Alternatywą dla zapalonych wędkarzy okazała się zabawa z łowieniem statków. Każdy z nich, wykonany za pomocą techniki orgiami, krył w sobie nazwę zawodu. Nie zabrakło również tradycyjnych serc z imionami dziewczyn oraz chłopców, które najmłodsi wybierali za pomocą nakłucia igłą, a także dobrze wszystkim znanej wróżby z talerzami. Wszyscy wyszli wiec od nas z porcją informacji dotyczących tego, co czekać ich ma w przyszłości , pamiątkowym zdjęciem z foto-budki, okazjonalnym symbolem andrzejkowym namalowanym na twarzy lub ręce, a także wspomnieniem smaku pysznych deserów, które od kilku już lat podajemy wyłącznie z tej właśnie okazji.

Tekst: Patrycja Sus-Lutyńska
Foto: Bożena Nierubiec, Paweł Lis, Karolina Tomaszewska

 

Zawartość strony oraz wszystkie fotografie są autorstwa MGOK w Zawichoście, zgodnie z przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawach autorskich oraz prawach pokrewnych wszelkie prawa do fotografii i materiałów na stronie są własnością autora. Kopiowanie, powielanie i rozpowszechnianie tekstów, zdjęć, jest zabronione i wymaga zgody na piśmie.

Nasz serwis WWW używa plików cookies tylko w celach funkcjonalnych. Zmieniając ustawienia przeglądarki możesz zablokować ich używanie oraz zapisywanie.
Zamknij
x