Koncert pt. „Usiądźmy przed drogą”

Serdecznie zapraszamy na koncert pt. „Usiądźmy przed drogą”, który odbędzie się 29 września o godz. 18.00 w strażnicy OSP Zawichost Na scenie wystąpi Adam Szabat oraz Waldemar Korzeniowski.

Kilka słów o koncercie i o artystach:

„Usiądźmy przed drogą” – koncert piosenek autorskich Adama Szabata. Na program składa się 16 utworów z gatunku piosenki literackiej, zaaranżowanych na dwuosobowy

zespół muzyczny (gitara akustyczna, śpiew). „Usiądźmy przed drogą” to nie tylko nawiązanie do wschodniego zwyczaju koncentracji przed podróżą, ale przede wszystkim zaproszenie do podróży. To zachęta do poznania i przeżywania historii ludzi, którzy w różnym czasie, w różnej rzeczywistości, musieli zmierzyć się z codziennością – niekiedy tylko niełatwą, a czasem dramatyczną. To jednocześnie próba nakłonienia widza do refleksji nad życiowymi wyborami człowieka i emocjami, które nim kierują.

Adam Szabat – wokalista, kompozytor, autor tekstów piosenek, pisarz. Trener wokalny. Zrzeszony w Stowarzyszeniu Autorów ZAiKS. Członek Hrubieszowskiego Towarzystwa Muzycznego.

Współzałożyciel hrubieszowskiego Teatru Piosenki Młyn (towarzystwa twórców i wykonawców piosenki i prozy). Laureat m.in.: Lubelskiego Festiwalu Piosenki Autorskiej i Poetyckiej im. Jacka Kaczmarskiego „Metamorfozy Sentymentalne”, Ogólnopolskiego Festiwalu Bardów „Ballada o…” w Chełmie, Ogólnopolskiego Turnieju Śpiewających Poezję „Łaźnia” w Radomiu, Festiwalu Polskiej Piosenki im. Kazimierza Grześkowiaka „Południca” w Chorzowie, Ogólnopolskiego Studenckiego Przeglądu Piosenki Turystycznej “YAPA” w Łodzi, Ogólnopolskich Spotkań z Piosenką Au-torską „Oranżeria 2021” w Radzyniu Podlaskim, dwukrotny finalista Międzynarodowego Festiwalu Bardów OPPA w Warszawie.

18 września 2019 r. uhonorowany tytułem „Zasłużony dla powiatu hrubieszowskiego”, 18 września 2020 „Medalem 620-lecia Hrubieszowa”. Artysta obdarzony niesamowicie ciepłym, mocnym i melodyjnym głosem. Nietuzinkowe umiejętności wokalne pozwalają mu na porywające i pełne ekspresji wykonania. Ma na koncie trzy płyty z Teatrem Piosenki Młyn: Piosenki z miasteczka H (2010 r.), Wysłuchajmy błazna, kiedy śpiewa (2014 r.), Na trzy (2017 r.)

W 2013 roku zarejestrowano koncert „Adam Szabat – recital piosenek na żywo”, w 2021 wraz z Janem Kondrakiem i Waldemarem Korzeniowskim wydał płytę „Pieśni Kresów Naszych”. W tym roku również, zadebiutował powieścią „Tajemnica Jareda Straya” wydanej nakładem wydawnictwa Lira. Rok później, we wrześniu 2022 roku ukazała się autorska płyta Adama Szabata pt.: “Usiądźmy przed drogą”. Tego samego roku miała miejsce premiera programu “Szabat u Leśmiana”, w którym artysta zaprezentował dziesięć wierszy Bolesława Leśmiana z własną muzyką, zaaranżowaną na band jazzowy przez Waldemara Korzeniowskiego i Michała Iwanka. Płyta pod tym samym tytułem ukazała się 2 maja 2023 roku.

Teksty piosenek i artykuły autorstwa Adama Szabata są prezentowane w Roczniku Piosenka, wydawanym przez Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu.

Nasz serwis WWW używa plików cookies tylko w celach funkcjonalnych. Zmieniając ustawienia przeglądarki możesz zablokować ich używanie oraz zapisywanie.
Zamknij
x