Konkurs na Najpiękniejszą Tradycyjną Palmę Wielkanocną

23 marca 2024 r. podsumowaliśmy Konkurs na Najpiękniejszą Tradycyjną Palmę Wielkanocną. Serdecznie gratulujemy Wszystkim uczestnikom.

Spotykamy się już po raz ósmy, wręczamy dyplomy i nagrody, informujemy o wynikach, cieszymy się, że jesteście, że potraficie palmy wykonać, że jest międzypokoleniowo. Zawsze podkreślamy, że podczas tego właśnie przedświątecznego spotkania z plastyką obrzędową w roli głównej, tak naprawdę nie ma przegranych. Najważniejsze jest to, że kontynuujecie tradycje, że prace w Waszych domach wykonujecie wspólnie, że konkurs mobilizuje Was do tego, by spędzić razem czas, trochę inaczej niż przed telewizorem czy komputerem, że podczas podsumowań uczycie się od siebie wzajemnie – miło patrzeć jak wymieniacie wzory i ogólne doświadczenia.

Jesteśmy dumni z Was Wszystkich.

Dziękujemy Paniom z grupy rękodzielniczej za prace w komisji artystycznej i dzisiejsze kilka słów, które usłyszeliśmy od przewodniczącej jury – Renaty Dacy.

Miło nam, że podczas dzisiejszego spotkania była z nami Pani Joanna Majewska – Sekretarz Gminy, która w imieniu swoim oraz Pani Katarzyny Kondziołki – Burmistrz Zawichostu wyraziła słowa uznania i złożyła gratulacje Wszystkim uczestnikom.

Palmowy „Lamus” pozostaje do Państwa dyspozycji, zwiedzajcie, oglądajcie i podziwiajcie, jest naprawdę kolorowo.

Niżej zamieszczamy informacje z protokołu konkursowego.

Komisja konkursowa w składzie:

1. Renata Daca – przewodniczący komisji,
2. Anna Rycerz– członek komisji,
3. Stanisława Frańczak – członek komisji.

W kategorii I dzieci/młodzież (6-9 lat):

I miejsce – Karolina Nogacka (partner wspierający – Anna Nogacka),
II miejsce ex aequo – Stanisław Mizera (partner wspierający – Danuta Mizera) oraz Ksawery Dziadowicz (partner wspierający –Aleksandra Simm-Dziadowicz),
III miejsce – Jakub Trojanowski (partner wspierający – Paulina Trojanowska).

W kategorii II dzieci/młodzież (10-14 lat):

II miejsce – Kacper Młynarczyk (partner wspierający – Katarzyna Mazur, opiekun artystyczny Katarzyna Mazur, Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy im. J. Korczaka w Zawichoście).

W kategorii III dzieci/młodzież (15-17 lat):

I miejsce – Amelia Wajs (partner wspierający Anna Wajs),
II miejsce – Igor Forysiuk (partner wspierający – Katarzyna Mazur, opiekun artystyczny Katarzyna Mazur, Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy im. J. Korczaka w Zawichoście),

Wyróżnienie – Bartłomiej Buda (partner wspierający – Katarzyna Mazur, opiekun artystyczny Katarzyna Mazur, Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy im. J. Korczaka w Zawichoście).

W kategorii I dorośli (od 18 lat):

I miejsce– Małgorzata Mianowana – Koło Gospodyń Wiejskich w Czyżowie Szlacheckim,
III miejsce – Grażyna Sielach (opiekun artystyczny – Edyta Gałęzowska, Dzienny Dom Senior + w Linowie).

ZAWARTOŚĆ STRONY ORAZ WSZYSTKIE FOTOGRAFIE SĄ AUTORSTWA MGOK W ZAWICHOŚCIE, ZGODNIE Z PRZEPISAMI USTAWY Z DNIA 4 LUTEGO 1994 R. O PRAWACH AUTORSKICH ORAZ PRAWACH POKREWNYCH WSZELKIE PRAWA DO FOTOGRAFII I MATERIAŁÓW NA STRONIE SĄ WŁASNOŚCIĄ AUTORA. KOPIOWANIE, POWIELANIE I ROZPOWSZECHNIANIE TEKSTÓW, ZDJĘĆ, JEST ZABRONIONE I WYMAGA ZGODY NA PIŚMIE.

Nasz serwis WWW używa plików cookies tylko w celach funkcjonalnych. Zmieniając ustawienia przeglądarki możesz zablokować ich używanie oraz zapisywanie.
Zamknij
x