KONKURS NA „WIOSENNĄ MARZANNĘ”- ROZSTRZYGNIĘTY

19 marca 2021 roku w Parku Etnograficznym „Pod Kogutem” w Dąbiu został rozstrzygnięty konkurs na „Wiosenną Marzannę”- edycja IV, organizowany przez: Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Zawichoście, Park Etnograficzny „Pod Kogutem” w Dąbiu oraz Fundację „Dla Pokoleń” Oddział Świętokrzyski w Dąbiu. W tym roku uczestnicy zgłosili 9 prac, wszystkie zostały wykonane zgodnie z regulaminem. Jury w składzie: Patrycja Sus-Lutyńska, Małgorzata Czajkowska oraz Edyta Kędziora, kierując się estetyką , kreatywnością i różnorodnością użytych materiałów przyznało: I miejsce dla  Emilii, Mai i Leny Wójcik, II miejsce zajęli: Milena i Kacper Młodożeńcy, natomiast III miejsce przyznano równorzędnie: Wiktorowi  Szkiełce  oraz Martynie i Tymonowi Młodożeńcom. Wyróżnienia otrzymali: Blanka Woźniak oraz  Bartosz Popenda reprezentujący Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy w Zawichoście. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy, słodycze oraz nagrody rzeczowe, które w tym roku poza organizatorami, ufundowała również Katarzyna Kondziołka- Burmistrz Zawichostu.

Po części oficjalnej wykonawcy prac konkursowych oraz goście – w barwnym korowodzie, przeszli nad Czyżówkę. Marzanny zgodnie z tradycją zostały spalone oraz zatopione w nurcie rzeki. W imieniu organizatorów dziękujemy Wszystkim za pogodne spotkanie, Pani burmistrz Katarzynie Kondziołce za przybycie i wsparcie konkursu,  uczestnikom oraz opiekunom artystycznym za zaangażowanie, rodzicom za pomoc w wykonaniu tradycyjnych zimowych kukieł, Małgorzacie Czajkowskiej za udział w pracach jury.

 Mamy nadzieję, że zima odeszła od nas na dobre.

Tekst: Edyta Kędziora

Foto: Bożena Nierubiec

ZAWARTOŚĆ STRONY ORAZ WSZYSTKIE FOTOGRAFIE SĄ AUTORSTWA MGOK W ZAWICHOŚCIE, ZGODNIE Z PRZEPISAMI USTAWY Z DNIA 
4 LUTEGO 1994 R.
O PRAWACH AUTORSKICH ORAZ PRAWACH POKREWNYCH WSZELKIE PRAWA DO FOTOGRAFII I MATERIAŁÓW NA STRONIE SĄ WŁASNOŚCIĄ AUTORA. KOPIOWANIE, POWIELANIE I ROZPOWSZECHNIANIE TEKSTÓW, ZDJĘĆ, JEST ZABRONIONE I WYMAGA ZGODY NA PIŚMIE
.

Nasz serwis WWW używa plików cookies tylko w celach funkcjonalnych. Zmieniając ustawienia przeglądarki możesz zablokować ich używanie oraz zapisywanie.
Zamknij
x