Konkurs wieńców dożynkowych – zwycięstwo Linowianek

Prezentujemy wieńce, które zostały zgłoszone do konkursu „NA NAJPIĘKNIEJSZY TRADYCYJNY WIENIEC DOŻYNKOWY GMINY ZAWICHOST 2014”. W konkursie wzięły udział cztery wieńce, które wykonali mieszkańcy Podszyna, Dziurowa, członkowie zespołu folklorystycznego ZAWICHOST oraz członkowie zespołu LINOWIANKI. Dnia 26 sierpnia w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Zawichoście odbyło się posiedzenie Komisji, w skład której weszły następujące osoby: przewodnicząca Komisji Iwona Łukawska, etnograf, kustosz Muzeum Okręgowego w Sandomierzu, Marian Sus, plastyk, dyrektor Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Ożarowie, Eleonora Czuba, plastyk, Patrycja Sus-Lutyńska, plastyk, dyrektor Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Zawichoście i Bożena Czerkies, plastyk. Komisja, biorąc pod uwagę zachowanie tradycyjne formy wieńca, wykorzystanie naturalnych materiałów oraz estetykę wykonania, za zwycięski uznała wieniec dożynkowy wykonany przez członków zespołu folklorystycznego LINOWIANKI, który w dniu 31 sierpnia wraz z jego wykonawcami weźmie udział w Powiatowym Święcie Plonów w Samborcu.

Zwycięski wieniec dożynkowy wykonany przez członków zespołu folklorystycznego LINOWIANKI

Wieniec dożynkowy wykonany przez członków zespołu folklorystycznego ZAWICHOST

Wieniec dożynkowy wykonany przez mieszkańców Podszyna

Wieniec dożynkowy wykonany przez mieszkańców Dziurowa

Protokół z posiedzenia jury

tekst  – Tomasz Figiel

foto: Bożena Czerkies

Zawartość strony oraz wszystkie fotografie są autorstwa MGOK w Zawichoście, zgodnie z przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r.
o prawach autorskich oraz prawach pokrewnych wszelkie prawa do fotografii i materiałów na stronie są własnością autora. Kopiowanie, powielanie i rozpowszechnianie tekstów,
zdjęć, jest zabronione i wymaga zgody na piśmie.

Nasz serwis WWW używa plików cookies tylko w celach funkcjonalnych. Zmieniając ustawienia przeglądarki możesz zablokować ich używanie oraz zapisywanie.
Zamknij
x