KULINARNY KALENDARZ MIASTA I GMINY ZAWICHOST – MARZEC 2022

Kiedy ostatnio gotowaliście kapuśniak? Proponujemy przepis, wg którego to dawne – znane nam wszystkim danie, przygotowują gospodynie wsi Pawłów. Kwaśną zupę podają w towarzystwie ziemniaków – okraszonych słoniną. Palce lizać! Przypominamy, że przepis pochodzi z Kulinarnego Kalendarza Miasta i Gminy Zawichost na rok 2022, którego kolejne karty prezentujemy w każdym miesiącu na łamach naszego fb. Do Pawłowa zapraszamy miłośników lokalnych panoram, którzy potrafią zachwycić się rolniczo-ogrodniczym pejzażem. Warto wybrać się tam szczególnie wiosną kiedy kwitnące wzgórza zamieniają się w białą pianę. Ależ jest malowniczo … Możecie również pokusić się o wycieczkę związana z poszukiwaniem jedynej w okolicy figury św. Pawła – pięknej, kamiennej dobrze zachowanej rzeźby ustawionej w centrum wsi. O ciekawostkach dotyczących Pawłowa, jak zawsze, poczytać możecie w lewym dolnym rogu karty, tuż obok kalendarium. A może w komentarzach dodacie coś od siebie. A więc marzec, z Pawłowem, do którego zaprasza sołtys Grzegorz Winiarczyk oraz prężnie działające gospodynie. Przypominamy, że wciąż mamy jeszcze kilka egzemplarzy oryginalnego kulinarno-promocyjnego kalendarza Miasta i Gminy Zawichost, które nabyć możecie w biurze MGOK. Życzymy dobrego marca i smacznego kapuśniaku!

ZAWARTOŚĆ STRONY ORAZ WSZYSTKIE FOTOGRAFIE SĄ AUTORSTWA MGOK W ZAWICHOŚCIE, ZGODNIE Z PRZEPISAMI USTAWY Z DNIA 
4 LUTEGO 1994 R.
O PRAWACH AUTORSKICH ORAZ PRAWACH POKREWNYCH WSZELKIE PRAWA DO FOTOGRAFII I MATERIAŁÓW NA STRONIE SĄ WŁASNOŚCIĄ AUTORA. KOPIOWANIE, POWIELANIE I ROZPOWSZECHNIANIE TEKSTÓW, ZDJĘĆ, JEST ZABRONIONE I WYMAGA ZGODY NA PIŚMIE
.

Nasz serwis WWW używa plików cookies tylko w celach funkcjonalnych. Zmieniając ustawienia przeglądarki możesz zablokować ich używanie oraz zapisywanie.
Zamknij
x