NA PODIUM W BOGORII

Zaowocował sukces odniesiony podczas tegorocznych powiatowych dożynek w Łoniowie. Przypomnę, że wieniec reprezentujący naszą gminę – wykonany przez Janinę Bańcer –  członkinię zespołu  Linowianki działającego w MGOK Zawichost, zwyciężył w konkursie na najpiękniejszy  wieniec dożynkowy  powiatu sandomierskiego
– o czym pisaliśmy na łamach naszej strony internetowej kilka dni temu.

W związku z w/w,  reprezentacja naszej gminy, składająca się z członków zespołów śpiewaczych „Zawichost”
i  „Linowianki”  reprezentowała 8. września 2013 roku powiat sandomierski podczas  dożynek wojewódzkich
w Bogorii.

Tradycyjnie wszystkie delegacje powiatów województwa świętokrzyskiego przeszły w barwnym korowodzie do miejscowego kościoła, gdzie sprawowana była   dziękczynna Msza Święta.  Tuż po niej, wszyscy uczestnicy, w asyście młodzieżowej orkiestry dętej oraz zgromadzonych z różnych zakątków województwa kapel ludowych, udali się w kierunku  miejscowego stadionu, gdzie  kontynuowano  uroczystości dożynkowe. Organizatorzy także i tutaj zaplanowali konkurs na najpiękniejszy wieniec, wykonany zgodnie z nakazem tradycji,  który ma za zadanie reprezentować województwo świętokrzyskie na dożynkach  prezydenckich w Spale.

Po uprzednim ośpiewaniu  wieńców przez poszczególne delegacje ogłoszono wyniki w/w konkursu. Jak się okazało odnieśliśmy kolejny sukces. Nasza ozdoba, na czternaście   zgłoszonych do  konkursu wieńców zajęła III miejsce. Ustąpiła powiatowi opatowskiemu (II miejsce) i pińczowskiemu (I miejsce). Po raz kolejny okazało się, że znajomość tradycji zaowocowała.

Doświadczenie i wieloletnia działalność w  tej dziedzinie zespołów oraz zaangażowanie samej autorki Janiny Bańcer dowodzą, że warto poświęcać czas własnym pasjom.

Na czele delegacji reprezentującej Powiat Sandomierski stanęli:  Starosta Powiatu Sandomierskiego   – Stanisław Masternak, Przewodniczący Rady Powiatu Sandomierskiego – Tomasz Huk,  burmistrz Miasta i Gminy Zawichost Tomasz Siwek  oraz Przewodniczący Rady Miejskiej Zawichost – Radosław Krakowiak.

Składamy serdeczne podziękowania członkom Ochotniczych Straży Pożarnych Gminy Zawichost
za pomoc w niesieniu wieńca dożynkowego.

tekst: Maria Skorupa

foto: Patrycja Sus-Lutyńska

Zawartość strony oraz wszystkie fotografie są autorstwa MGOK w Zawichoście, zgodnie z przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawach autorskich oraz prawach pokrewnych wszelkie prawa do fotografii
i materiałów na stronie są własnością autora. Kopiowanie, powielanie i rozpowszechnianie tekstów, zdjęć, jest zabronione i wymaga zgody na piśmie.

Nasz serwis WWW używa plików cookies tylko w celach funkcjonalnych. Zmieniając ustawienia przeglądarki możesz zablokować ich używanie oraz zapisywanie.
Zamknij
x