NASZE SANDOMIERSKIE – KULINARIA REGIONALNE 2020

XVIII edycja konkursu „Nasze sandomierskie – kulinaria regionalne” organizowanego przez Muzeum Okręgowe w Sandomierzu,  odbyła się pod hasłem „Słodkie wypieki – ciasta regionalne”.

W słoneczną niedzielę 20. września 2020 r. na zamkowym dziedzińcu w Sandomierzu, pięć gmin z powiatu sandomierskiego: Dwikozy, Koprzywnica, Sandomierz, Samborzec i Zawichost rywalizowało w konkursie o Srebrną Chochlę, ufundowaną przez Burmistrza Miasta Sandomierza.

Miasto i Gminę Zawichost reprezentowały panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Czyżowie Szlacheckim, wraz z sołtys Małgorzatą Mianowaną. Nasze reprezentantki przygotowały słodki, regionalny stół, na którym gościły przepyszne ciasta, rogaliki, babeczki, konfitury oraz dary jesieni. Zawichojskie szczodroki, których z uwagi na tegoroczną tematykę konkursu nie mogło zabraknąć, przygotował pan Grzegorz Siwek. Stoisko cieszyło się ogromnym zainteresowanie wśród jury oraz degustujących. Do kulinarnej rywalizacji wytypowane zostało drożdżowe ciasto ze śliwkami, upieczone według tradycyjnego przepisu, przekazywanego z pokolenia na pokolenie.

Paniom z Koła Gospodyń Wiejskich towarzyszyły: Katarzyna Kondziołka burmistrz Zawichostu oraz Patrycja Sus-Lutyńska dyrektor Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Zawichoście wraz z pracownikami.

Wszystkie delegacje otrzymały pamiątkowe dyplomy oraz nagrody rzeczowe ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Sandomierzu. W tym roku zwycięstwo przypadło Miastu i Gminie Koprzywnica za ciasto „Burocorz” – serdecznie gratulujemy.

Tekst: Edyta Kędziora

Foto: Agata Osika-Kucharska

ZAWARTOŚĆ STRONY ORAZ WSZYSTKIE FOTOGRAFIE SĄ AUTORSTWA MGOK W ZAWICHOŚCIE, ZGODNIE Z PRZEPISAMI USTAWY Z DNIA 
4 LUTEGO 1994 R.
O PRAWACH AUTORSKICH ORAZ PRAWACH POKREWNYCH WSZELKIE PRAWA DO FOTOGRAFII I MATERIAŁÓW NA STRONIE SĄ WŁASNOŚCIĄ AUTORA. KOPIOWANIE, POWIELANIE I ROZPOWSZECHNIANIE TEKSTÓW, ZDJĘĆ, JEST ZABRONIONE I WYMAGA ZGODY NA PIŚMIE
.

Nasz serwis WWW używa plików cookies tylko w celach funkcjonalnych. Zmieniając ustawienia przeglądarki możesz zablokować ich używanie oraz zapisywanie.
Zamknij
x