Ocalić od zapomnienia

14 października w chmielnickiej synagodze została otworzona wystawa „Był kiedyś Prosperów… Portrety Żydów Zawichojskich”, która na co dzień jest stałym elementem wystawienniczym Zawichojskiego Lamusa Kultury Dawnej- Żywego Muzeum Etnograficznego Powiśla Zawichojskiego.

Wystawa oraz publikacja poświęcone biografiom żydowskich mieszkańców Zawichostu powstała pod koniec 2017 roku dzięki zaangażowaniu grupy nieformalnej „Pamiętamy”, którą stanowili: Patrycja Sus- Lutyńska, Kinga Kędziora Palińska, Aleksandra Migal oraz Mateusz Migal.

Zawichojska wystawa zawitała do Chmielnika w ramach stałego cyklu „Świętokrzyskie sztetle, zapomniany świat” , będzie tam dostępna do połowy stycznia 2019 roku.

Więcej informacji o wydarzeniu w linku: http://www.swietokrzyskisztetl.pl/asp/pl_start.asp?typ=13&sub=0&subsub=0&menu=10&artykul=205&akcja=artykul

Tekst: K. Tomaszewska

Foto: M. Paliński

Zawartość strony oraz wszystkie fotografie są autorstwa MGOK w Zawichoście, zgodnie z przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawach autorskich oraz prawach pokrewnych wszelkie prawa do fotografii i materiałów na stronie są własnością autora. Kopiowanie, powielanie i rozpowszechnianie tekstów, zdjęć, jest zabronione i wymaga zgody na piśmie.