„Oswajając śmierć, szukając Boga”

„Oswajając śmierć, szukając Boga” – to tytuł pierwszego tomu poezji autorstwa Tomasza Figla – człowieka wielu talentów, którego kojarzymy m.in. z muzyką, teatrem, prozą, poezją, ale również z tym, że przez krótki, ale niezwykle miły we wspomnieniach czas, tworzył zawichojską kulturę z pozycji pracownika naszego ośrodka. Serdecznie gratulujemy kolejnego osiągnięcia i zgodnie z tym, o czym mogliśmy usłyszeć podczas promocji, życzymy dalszych artystycznych poszukiwań. Wydawcą drukowanej pozycji jest Gmina Zawichost.

Ci, którzy wzięli udział w sobotnim wieczorze artystycznym mogli usłyszeć o procesie tworzenia, towarzyszących jemu trudnościach i radościach, motywach działania, poznać myśli, które towarzyszyły autorowi podczas dwuletniej realizacji, tego co dziś ocenić możemy sami. Padło wiele pytań, odpowiedzi i bieżących refleksji. Mamy nadzieje, że świąteczny czas będzie dla Państwa sprzyjający, by poznać nową regionalną pozycję, do czego szczerze – zachęcamy.

Muzykę do utworów poetyckich, które towarzyszyły drugiej części spotkania, skomponowała Aleksandra Karpiuk – pianistka i kompozytorka, która również opowiedziała o swoim doświadczeniu współpracy z Tomaszem. Wraz z nią, na scenie, zaprezentowały się wokalistki – Daria Sawczuk (sopran) oraz Paulina Świątek (mezzosopran), dodatkowo autorka grafiki znajdującej się na okładce.

To było spotkanie owocne, pełne rozważań i głębokiej analizy o otaczającym nas świecie i życiu, na które indywidualnie i subiektywnie patrzy sam autor, z pewnością na długo pozostanie ono w każdym z nas.

Organizatorami wydarzenia byli – Miasto i Gmina Zawichost oraz Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Zawichoście. Uroczyście otworzyła je Katarzyna Kondziołka – Burmistrz Zawichostu.

ZAWARTOŚĆ STRONY ORAZ WSZYSTKIE FOTOGRAFIE SĄ AUTORSTWA MGOK W ZAWICHOŚCIE, ZGODNIE Z PRZEPISAMI USTAWY Z DNIA 4 LUTEGO 1994 R. O PRAWACH AUTORSKICH ORAZ PRAWACH POKREWNYCH WSZELKIE PRAWA DO FOTOGRAFII I MATERIAŁÓW NA STRONIE SĄ WŁASNOŚCIĄ AUTORA. KOPIOWANIE, POWIELANIE I ROZPOWSZECHNIANIE TEKSTÓW, ZDJĘĆ, JEST ZABRONIONE I WYMAGA ZGODY NA PIŚMIE.