OWOCNE KOLĘDOWANIE

20. stycznia br. w Gminnym Ośrodku Kultury w Modliborzycach odbył się XV Międzypowiatowy Przegląd Kolęd i Pastorałek. Wykonawcy reprezentowali powiat janowski, kraśnicki, tarnobrzeski i sandomierski. Tradycją stały się już coroczne wyjazdy na w/w przegląd zespołów śpiewaczych z naszej placówki, które tym razem w swojej kategorii wyśpiewały sobie II miejsce na podium (zespół „Zawichost”) oraz wyróżnienie (zespół „Linowiacy”). Dodać należy, że konkurencja była niemała – bowiem organizatorzy gościli w owo niedzielne popołudnie ponad 150 wykonawców.

Podobnie jak w poprzednich latach, także podczas tegorocznego przeglądu uczestnicy prezentowali po dwa utwory, oceniane przez trzyosobowe jury pod j kierownictwem Barbary Nazarewicz – dyrektor Muzeum Regionalnego w Janowie Lubelskim.  Szczególnie wysoko punktowano najstarsze kolędy i te z rodzaju kolęd życzących, śpiewanych dla panien, kawalerów, gospodarzy czy młodych par.

Po części oficjalnej mogliśmy popróbować wspaniałych modliborzyckich przysmaków przy wspólnej biesiadzie, tańcach i śpiewie. Współorganizatorem Przeglądu było Starostwo Powiatowe w Janowie Lubelskim oraz Urząd Gminy w Modliborzycach.

tekst i foto –  Patrycja Sus-Lutyńska

Zawartość strony oraz wszystkie fotografie są autorstwa MGOK w Zawichoście, zgodnie z przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawach autorskich oraz prawach pokrewnych wszelkie prawa do fotografii i materiałów na stronie są własnością autora. Kopiowanie, powielanie i rozpowszechnianie tekstów, zdjęć, jest zabronione i wymaga zgody na piśmie.