PAMIĘĆ POKOLEŃ

dsc_0290

Jesienne listopadowe popołudnie, senne w nastroju, okazało się wspaniałym podkreślającym atmosferę tłem do przygotowanego przez MGOK, podobnie jak co roku, IV już Koncertu Pieśni Patriotycznej. Scenę sali widowiskowej wypełnili członkowie zespołów śpiewaczych naszej placówki: „Zawichostu”, „Linowianek” oraz „Zielonej Doliny”. To wyjątkowy czas, kiedy uczestnicy sekcji folklorystycznej pokazują się w odsłonie innej nieco niż zwykle. Przystrojeni w mundury dumnie prezentują repertuar wyjątkowy, bo poświęcony losom naszego kraju. Jak się okazało hołd Ojczyźnie z takim samym zapałem i radością co dorośli artyści, oddaje również młodzież, która pokazuje, że świętować tę uroczystość można nie tylko z wykorzystaniem aranżacji tradycyjnych, ale bardziej współczesnych, a nawet tych z „rockowym pazurem”, co potwierdziły występy grupy wokalnej oraz instrumentalnej wplecione w scenariusz muzycznego wydarzenia.
Budującym jest fakt, iż corocznie w ten listopadowy wieczór nasza scena to „pokoleniowy portret” artystów amatorów, ale zwrócić należy uwagę również na to, iż jej odbiciem, szczególnie w tym roku, jest równie ważny dla nas organizatorów „pokoleniowy portret” publiczności. Wzruszamy się gdy sala wypełniona jest po brzegi odbiorcami od przedszkolaka do seniora, a najmłodsi z błyskiem w oku uważnie obserwują scenę siedząc na kolanach swoich rodziców, czy dziadków, którzy wiedzą, że ciągłość tradycji oraz pamięć zależy od nas samych. Za tę wyjątkową postawę serdecznie dziękujemy Państwu w imieniu swoim, ale także wszystkich występujących.
Ukłony kierujemy w stronę serdecznego gościa naszej placówki – Pana Henryka Wosia – kapelmistrza Polowej Orkiestry Polskich Drużyn Strzeleckich z Ostrowca Świętokrzyskiego, który gościnnie wsparł nasze muzyczne wydarzenie.
Scenariusz wieczoru, opracowanie repertuaru zespołów śpiewaczych oraz słowo wiążące – Maria Skorupa, opracowanie repertuaru grupy wokalnej oraz okolicznościowa prezentacja audiowizualna – Sylwia Szymańska – Broś, opracowanie repertuaru zespołu instrumentalno-wokalnego – Paweł Lis, dekoracja – Bożena Kędziora, światła i nagłośnienie – Paweł Lis oraz młodzieżowa sekcja techniczna – Klub Akustyka.

dsc_0062

dsc_0136

dsc_0080

dsc_0121

dsc_0147

dsc_0199

dsc_0224

dsc_0215

dsc_0277

dsc_0311

dsc_0320

dsc_0341

dsc_0343

tekst – P. Sus-Lutyńska
foto – M. Czajkowska

Zawartość strony oraz wszystkie fotografie są autorstwa MGOK w Zawichoście, zgodnie z przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r.
o prawach autorskich oraz prawach pokrewnych wszelkie prawa do fotografii i materiałów na stronie są własnością autora. Kopiowanie, powielanie i rozpowszechnianie tekstów, zdjęć, jest zabronione i wymaga zgody na piśmie.

Nasz serwis WWW używa plików cookies tylko w celach funkcjonalnych. Zmieniając ustawienia przeglądarki możesz zablokować ich używanie oraz zapisywanie.
Zamknij
x