PODIUM NALEŻAŁO DO NICH

W niedzielę 3 stycznia w Kolegiacie św. Michała Archanioła w Ostrowcu Świętokrzyskim zorganizowano Międzypokoleniowy Przegląd Staropolskich Kolęd i Pastorałek. Zespoły śpiewacze z naszego ośrodka kultury corocznie biorą udział w wymienionym konkursie. Tym razem spotkanie było wyjątkowe – przegląd obchodził bowiem swój jubileusz – X-lecia organizacji. W związku z tym, szczególnie miło nam poinformować Państwa, iż grupy śpiewacze z MGOK – LINOWIANKI oraz ZIELONA DOLINA, stanęły na podium podczas ogłoszenia werdyktu jury. Członkinie Zespołu Pieśni, Tańca i Kabaretu ZIELONA DOLINA, którego szeregi zasiliły w ostatnim czasie najmłodsze wykonawczynie Aleksandra Adamczyk oraz Justyna Kawalec wywalczyły sobie I miejsce, LINOWIANKI natomiast również zaszczytne miejsce II. Podczas ogłoszenia wyników członkowie komisji artystycznej podkreślili trafny dobór repertuaru składającego się z kolęd i pastorałek dawnych – dziś już przez wielu zapomnianych. Obie grupy śpiewacze przygotowała do prezentacji Maria Skorupa.

Wykonawcom oraz instruktor prowadzącej gorąco gratulujemy kolejnych sukcesów. Trzymamy za nich kciuki również w najbliższą niedzielę – tym razem wezmą udział w Międzypowiatowym Przeglądzie Kolęd i Pastorałek w Modliborzycach. Organizatorom ostrowieckiego konkursu w imieniu zespołów dziękujemy za miłą atmosferę.

               

Tekst: P. Sus-Lutyńska

Fot. archiwum MGOK

Zawartość strony oraz wszystkie fotografie są autorstwa MGOK w Zawichoście, zgodnie z przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r.
o prawach autorskich oraz prawach pokrewnych wszelkie prawa do fotografii i materiałów na stronie są własnością autora. Kopiowanie, powielanie i rozpowszechnianie tekstów, zdjęć, jest zabronione i wymaga zgody na piśmie.

Nasz serwis WWW używa plików cookies tylko w celach funkcjonalnych. Zmieniając ustawienia przeglądarki możesz zablokować ich używanie oraz zapisywanie.
Zamknij
x