POEZJON – VII edycja Młodzieżowego Turnieju Recytatorskiego

Za nami bardzo przyjemne przedpołudnie. Po kilkumiesięcznych przygotowaniach, podsumowaliśmy POEZJON – VII edycję Młodzieżowego Turnieju Recytatorskiego.

Ośmioro recytatorów wzięło udział w tegorocznym starciu scenicznym. Konkurs gminny zgromadził uczniów klas VII i VIII Zespołu Szkoły i Przedszkoli w Zawichoście oraz Zespołu Szkoły i Przedszkola w Czyżowie Szlacheckim. Tym razem uczestnicy zmierzyli się również z utworami Juliusza Słowackiego, to przedsmak tegorocznej myśli – kolejnej edycji Narodowego Czytania.

Jesteśmy z Was dumni, że chcecie poezję poznawać, że właśnie na jej przestrzeni zdrowo rywalizować, pokonywać własne słabości. Dla nas jesteście wyjątkowi. Konkurs ma swoje prawa, trzeba więc kogoś utytułować, wyróżnić, podkreślić. Patrząc jednak na całość, na efekty waszej pracy samodzielnej oraz z pomocą opiekunów artystycznych, czy też trenera – Krzysztofa Czubaka, na perspektywę kilkuletniej tradycji konkursów recytatorskich, które bacznie obserwujemy i analizujemy – nie ma przegranych. Wygrywacie wiele rzeczy, niezależnie od konkursowych ram i tego się trzymajcie. Dziękując za dziś, zgodnie z regulaminowym założeniem – prezentujemy wyniki tegorocznego starcia na małej scenie zawichojskiego ośrodka kultury.

Komisja w składzie: Magdalena Luścińska – pracownik Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy Zawichost (przewodnicząca), Małgorzata Fronczek – instruktor Zawichojskiego Teatru Miejskiego MGOK w Zawichoście, prezes Fundacji „Dla Pokoleń” (członkini) oraz Edyta Kędziora – animator działań kulturalnych MGOK w Zawichoście (członkini), przyznała nagrody i wyróżnienia:

miejsce I oraz Nagrodę Katarzyny Kondziołki – Burmistrza Zawichostu – Malwinie Dąbrowskiej („W pamiętniku Zofii Bobrówny” J. Słowackiego, „Tren VIII” J. Kochanowskiego) – opiekun artystyczny Joanna Chmielewska;

miejsce II – Klaudii Buczałowskiej („Sumienie” J. Słowackiego, „Niepewność” A. Mickiewicza) – opiekun artystyczny Aneta Mazur;

miejsce III – Joannie Cichoń („Smutno mi Boże” J. Słowackiego, „Wiatr i noc” A. Fredry) – opiekun artystyczny Aneta Mazur;

wyróżnienie: Kindze Gubernat („Testament mój” J. Słowackiego, „Między nami nic nie było” A. Asnyka) – opiekun artystyczny Aneta Mazur.

Nagrodę w imieniu Katarzyny Kondziołki Burmistrza Zawichostu wręczyła zastępca – Ewelina Ura-Kamińska.

Organizatorami turnieju recytatorskiego od pierwszej edycji są: Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Zawichoście oraz Fundacja „Dla Pokoleń” w Lublinie/o w Dąbiu.

Gratulujemy i dziękujemy uczestnikom, dyrektorom placówek edukacyjnych oraz opiekunom artystycznym. Wyrazy wdzięczności kierujemy również do pana Krzysztofa Czubaka – prowadzącego warsztaty teatralno-recytatorskie, wspierające uczestników turnieju. Dziękujemy Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy Zawichost – za współpracę w zakresie wymiany kadry merytorycznej.

ZAWARTOŚĆ STRONY ORAZ WSZYSTKIE FOTOGRAFIE SĄ AUTORSTWA MGOK W ZAWICHOŚCIE, ZGODNIE Z PRZEPISAMI USTAWY Z DNIA 4 LUTEGO 1994 R. O PRAWACH AUTORSKICH ORAZ PRAWACH POKREWNYCH WSZELKIE PRAWA DO FOTOGRAFII I MATERIAŁÓW NA STRONIE SĄ WŁASNOŚCIĄ AUTORA. KOPIOWANIE, POWIELANIE I ROZPOWSZECHNIANIE TEKSTÓW, ZDJĘĆ, JEST ZABRONIONE I WYMAGA ZGODY NA PIŚMIE.