Powiatowe Święto Plonów 2018

Rolnicy z powiatu sandomierskiego spotkali się 26 sierpnia 2018 roku w Dwikozach, aby wspólnie świętować zakończenie żniw. Naszą gminę dumnie reprezentowała delegacja z Linowa- tegoroczni zwycięzcy konkursu na najpiękniejszy wieniec dożynkowy. Powiatowe Święto Plonów 2018 zainaugurowała polowa msza dziękczynna, a kolejnym etapem obchodów była prezentacja wieńców konkursowych oraz ich ośpiewanie.
Decyzją komisji artystycznej Najpiękniejszym Wieńcem Dożynkowym w powiecie sandomierskim, który będzie reprezentował nasz powiat na Dożynkach Wojewódzkich została praca reprezentująca gminę Zawichost.

Poszczególne gminy, instytucje oraz firmy miały w czasie festynu swoje stoiska promocyjne. Nie zabrakło tam również i nas -„Zawichojski kredens” był jednym z najchętniej odwiedzanych stoisk. Ten sukces mogliśmy osiągnąć tylko dzięki wsparciu i zaangażowaniu mieszkańców naszej gminy, którzy hojnie przekazali nam lokalne produkty oraz własnoręcznie przygotowane smakołykami.

 

Słowa wdzięczności kierujemy do sołtysów i społeczników, bez których promocja naszej gminy nie udałaby się.
Dziękujemy:
– sołtysowi i mieszkańcom Dąbia oraz właścicielom Parku Etnograficznego „Pod Kogutem”
-sołtysowi i mieszkańcom Linowa oraz zespołowi „Linowianki”
-sołtysowi i mieszkańcom Czyżowa Szlacheckiego
– sołtysowi Wyspy

Państwu Grzegorzowi i Renacie Siwkom

Zawartość strony oraz wszystkie fotografie są autorstwa MGOK w Zawichoście, zgodnie z przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawach autorskich oraz prawach pokrewnych wszelkie prawa do fotografii i materiałów na stronie są własnością autora. Kopiowanie, powielanie i rozpowszechnianie tekstów, zdjęć, jest zabronione i wymaga zgody na piśmie.

Nasz serwis WWW używa plików cookies tylko w celach funkcjonalnych. Zmieniając ustawienia przeglądarki możesz zablokować ich używanie oraz zapisywanie.
Zamknij
x