Powiatowe Święto Plonów Koprzywnica 2019

GMINA ZAWICHOST W KOPRZYWNICY

W minioną niedzielę delegacja Gminy Zawichost uczestniczyła w Powiatowym Święcie Plonów, które tym razem wspólnie ze Starostwem Powiatowym w Sandomierzu, organizowało Miasto i Gmina Koprzywnica. Uroczystość tradycyjnie rozpoczęła się dziękczynną mszą świętą.

Wspólnie z Katarzyną Kondziołką – burmistrzem Zawichostu oraz Edytą Rębiś – przewodniczącą Rady Miejskiej Zawichost naszą gminę reprezentowali mieszkańcy wsi Wyspa, którzy zaprezentowali tradycyjny wieniec dożynkowy, jego ośpiewania podjęły się członkinie Koła Gospodyń Wiejskich z Czyżowa Szlacheckiego. Prócz w/w w delegacji znaleźli się również sołtysi oraz mieszkańcy wsi: Podszyn, Chrapanów, Linów, Czyżów Plebański, a także druhowie OSP Dziurów.

Od kilku już lat na prośbę organizatorów  powiatowego święta przygotowujemy stoisko promocyjne. Kolorowy, kipiący od lokalnych produktów i potraw ziemi zawichojskiej kram aranżują pracownicy MGOK Zawichost. Wszystko, czego goście mogli posmakować zaglądając do „Zawichojskiego kredensu” pochodziło od mieszkańców wsi z terenu naszej gminy. Tym razem wspólne siły połączyli przedstawiciele sołectw: Dziurów, Dąbie, Chrapanów, Czyżów Szlachecki, Czyżów Plebański, Wyspa, Podszyn.

Tekst i foto – MGOK Zawichost

ZAWARTOŚĆ STRONY ORAZ WSZYSTKIE FOTOGRAFIE SĄ AUTORSTWA MGOK W ZAWICHOŚCIE, ZGODNIE Z PRZEPISAMI USTAWY Z DNIA 4 LUTEGO 1994 R.
O PRAWACH AUTORSKICH ORAZ PRAWACH POKREWNYCH WSZELKIE PRAWA DO FOTOGRAFII I MATERIAŁÓW NA STRONIE SĄ WŁASNOŚCIĄ AUTORA. KOPIOWANIE, POWIELANIE I ROZPOWSZECHNIANIE TEKSTÓW, ZDJĘĆ, JEST ZABRONIONE I WYMAGA ZGODY NA PIŚMIE.

Nasz serwis WWW używa plików cookies tylko w celach funkcjonalnych. Zmieniając ustawienia przeglądarki możesz zablokować ich używanie oraz zapisywanie.
Zamknij
x