PRACA MIESIĄCA – KWIECIEŃ 2018

A oto martwa natura, którą wykonała 9-letnia Agata Mazur – mieszkanka Zawichostu, na co dzień uczestniczka zajęć najstarszej grupy plastycznej MGOK w Zawichoście. Bukiet kwiatów, przepleciony źdźbłami traw o różnych odcieniach zieleni i purpury – to dzieło, które świadczy o niezwykłej wrażliwości młodziutkiej autorki. Szczególną uwagę w pracy wykonanej olejnymi pastelami zwraca spokojna i stonowana kolorystyka. Ze sprytnie założonego na powierzchnię tła (za pomocą poziomych i pionowych kresek) ciepłego beżu, łagodnie wydostaje się zimny brąz kartonu – efekt ten potęguje wrażenie uzyskania przestrzeni w przedstawionej kompozycji. Dodatkowo intuicyjnie dobrane kolory główek kwiatów w kolorze przybrudzonego różu, palety fioletów oraz odcieni niebieskiego – wyjątkowo dobrze uzupełniają łagodne tło. Położone za pomocą kilku żółtych i pomarańczowych kresek łodygi działają jak światła, podkreślające kierunki rozchodzącej się gwieździście kompozycji kwiatowej. Pracę Agata zakomponowała na kwadracie 21×21 cm. Gratulacje!

Tekst i foto: P. Sus-Lutyńska

Zawartość strony oraz wszystkie fotografie są autorstwa MGOK w Zawichoście, zgodnie z przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawach autorskich oraz prawach pokrewnych wszelkie prawa do fotografii i materiałów na stronie są własnością autora. Kopiowanie, powielanie i rozpowszechnianie tekstów, zdjęć, jest zabronione i wymaga zgody na piśmie.

Nasz serwis WWW używa plików cookies tylko w celach funkcjonalnych. Zmieniając ustawienia przeglądarki możesz zablokować ich używanie oraz zapisywanie.
Zamknij
x