PRACA MIESIĄCA – Listopad 2017

Gratulujemy! 🙂
A oto najlepsza praca wykonana w pracowni plastycznej Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Zawichoście, w miesiącu listopadzie 2017. I znów portret, tym razem nie własny, a koleżanki. Jego autorem jest ośmioletni Michał Stępień z Zawichostu. Kontrast grubo nakreślonej czarnej linii z miękko kładzioną, za pomocą opuszka palca farbą wodną, wypełniającą przestrzenie wyodrębnionych przez twórcę powierzchni nie pozwala nam zapomnieć- o tym, co raz zobaczone. Nie bez znaczenia w tejże kompozycji są również skontrastowane nie tylko ze sobą, a dodatkowo z plamami czerni trzy użyte kolory: zieleń w tle, żółć pokrywająca twarz oraz róż zalewający fragment bluzki sportretowanej „Pauliny”. Dla tych, którzy poruszają się czasem w świecie sztandarowych epokowych dzieł sztuki dorzucamy mały odnośnik. Czy Michał – nieświadomie – poprzez użycie barw i konturu – nie odkurzył w waszej pamięci portretowego dzieła najsłynniejszego fowisty – francuza – Henriego Matissa? Sprawdźcie! W czym tkwi sekret intuicyjnej ekspresji? Czyżby w obu przypadkach obudziła ją aura modelki? 🙂

Tekst i foto: Patrycja Sus-Lutyńska

 

Zawartość strony oraz wszystkie fotografie są autorstwa MGOK w Zawichoście, zgodnie
z przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawach autorskich oraz prawach pokrewnych wszelkie prawa do fotografii i materiałów na stronie są własnością autora. Kopiowanie, powielanie i rozpowszechnianie tekstów, zdjęć, jest zabronione i wymaga zgody na piśmie.

 

Nasz serwis WWW używa plików cookies tylko w celach funkcjonalnych. Zmieniając ustawienia przeglądarki możesz zablokować ich używanie oraz zapisywanie.
Zamknij
x