LINOWIANKI REPREZENTOWAŁY GMINĘ W POWIECIE

26 sierpnia 2012r. w Łoniowie odbyło się Powiatowe Święto Plonów, w którym udział wzięły delegacje gmin
z  powiatu sandomierskiego.  Organizatorami  tej imprezy było Starostwo Powiatowe w Sandomierzu oraz Gmina Łoniów. Naszą gminę  reprezentowali:  Burmistrz Miasta i Gminy – Tomasz Siwek, Przewodniczący Rady Miejskiej – Józef Pięta oraz zespół  LINOWIANKI działający w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Zawichoście.
To właśnie wieniec  uwity przez ten zespół,  a w szczególności przez jego członkinię Jasię Bańcer,  zdobył nominację na szczeblu gminy do udziału w powiatowym święcie. Uroczystość rozpoczęła się Mszą Świętą, w kościele
p.w. Św. Mikołaja,  a następnie w barwnym korowodzie wszystkie  delegacje  przeszły na miejsce uroczystości,
na stadion obok nowego budynku Urzędu  Gminy w Łoniowie. Wszystkie gminy przybyły z okazałymi wieńcami, które podlegały ocenie jury   powołanego przez organizatorów.  Nasz  wieniec  prezentował się bardzo okazale, został również godnie zaprezentowany poprzez tradycyjne jego ośpiewanie przez zespół LINOWIANKI. Burmistrz złożył wszystkim przybyłym, w szczególności rolnikom,  podziękowania za pracę na roli.

Serdeczne podziękowania składamy członkom Ochotniczej Straży Pożarnej Gminy Zawichost, którzy dzielnie towarzyszyli nam podczas wyjazdu do Łoniowa niosąc dożynkowy wieniec.

tekst: Maria Skorupa

foto: Bożena Nierubiec

Zawartość strony oraz wszystkie fotografie są autorstwa MGOK w Zawichoście, zgodnie z przepisami ustawy
z dnia 4 lutego 1994 r. o prawach autorskich oraz prawach pokrewnych wszelkie prawa do fotografii i materiałów na stronie są własnością autora. Kopiowanie, powielanie i rozpowszechnianie tekstów, zdjęć,
jest zabronione i wymaga zgody na piśmie.

Nasz serwis WWW używa plików cookies tylko w celach funkcjonalnych. Zmieniając ustawienia przeglądarki możesz zablokować ich używanie oraz zapisywanie.
Zamknij
x