Pożegnanie zimy już 18 marca!

 

Prezentujemy efekty pracy najmłodszych mieszkańców naszej gminy. Oczarowały nas kolorowe, roześmiane panny, które mają za zadanie przepędzić zimę.

Niełatwe zadanie przed komisją oceniającą pokłosie konkursu. Na wyniki czekamy do 18 marca 2017 r. Przypominamy, że tego dnia, o godz. 14.00 w Parku Etnograficznym „Pod Kogutem” odbędzie się oficjalne rozstrzygnięcie konkursu. Towarzyszyć temu będą dodatkowe atrakcje. Rozpoczniemy prezentacją wystawy Marzann. Uczestnicy konkursu w ramach warsztatów artystycznych ozdobią słomianą kukłę i wykonają kolorowe wiosenne gaiki, a także nauczą się okazjonalnych przyśpiewek. Następnie barwny korowód z rekwizytami i śpiewem na ustach, zwiastującym wiosnę, przejdzie przez wieś Dąbie. Trasa zakończy się na łące przy mostku obrzędem topienia Marzanny. Na zakończenie ogłoszenie wyników konkursu i wspólne pieczenie kiełbas przy ognisku. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy serdecznie!

 

 

Foto i tekst: Patrycja Sus-Lutyńska

Zawartość strony oraz wszystkie fotografie są autorstwa MGOK w Zawichoście, zgodnie z przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawach autorskich oraz prawach pokrewnych wszelkie prawa do fotografii i materiałów na stronie są własnością autora. Kopiowanie, powielanie i rozpowszechnianie tekstów, zdjęć, jest zabronione i wymaga zgody na piśmie.

Nasz serwis WWW używa plików cookies tylko w celach funkcjonalnych. Zmieniając ustawienia przeglądarki możesz zablokować ich używanie oraz zapisywanie.
Zamknij
x