SENIORZY ODWIEDZILI „LAMUS”

W miniona środę „Lamus” odwiedzili seniorzy z Dziennego Domu Pobytu w Zawichoście oraz Klubu Seniora w Piotrowicach wraz z opiekunkami Anną Młodożeńcą i Magdaleną Barszcz. Uczestnicy spotkania zamknęli „maraton” zwiedzających wystawę „Mamonki” wypożyczoną niespełna miesiąc temu ze zbiorów MGOK im. A. Patkowskiego w Ożarowie. Wrócili do czasów wspomnień z dzieciństwa. Dodatkowo obejrzeli stałe ekspozycje zawichojskiego nieformalnego muzeum. Wśród gości znaleźli się również Ci, którzy kilka lat temu podarowali do „Lamusa” dawne przedmioty codziennego użytku – wczoraj minęli okazję zobaczyć je pośród całościowej ekspozycji po raz pierwszy.

Tekst i foto: MGOK