śniadanie wielkanocne

Już po raz szesnasty w Muzeum Okręgowym na Zamku Królewskim w Sandomierzu odbyło się śniadanie wielkanocne, w którym udział wzięły delegacje wszystkich gmin powiatu sandomierskiego reprezentowane przez grupy artystyczne i władze poszczególnych jednostek samorządowych. Każda delegacja przedstawiła przygotowane prezentacje związane z tematyką wielkanocną, składające się ze świątecznych życzeń składanych przez władze oraz z krótkiej części artystycznej. Ponadto każda gmina miała ze sobą pięknie przystrojony kosz wielkanocny, w którym znajdowały się tradycyjne potrawy.

Gminę Zawichost reprezentowała grupa złożona z trzech zespołów śpiewaczych, tj. „Zawichost”, „Linowianki” oraz „Zielona Dolina” –  działających w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury. Przedstawicielem władzy był nowy sekretarz gminy Józef Paćkowski. Program przygotowany przez naszą delegację był barwny i ciekawy, czym wzbudził niemałe zainteresowanie i został owacyjnie przyjęty przez publiczność.

tekst – Tomasz Figiel

foto: Patrycja Sus-Lutyńska

 

Zawartość strony oraz wszystkie fotografie są autorstwa MGOK w Zawichoście, zgodnie z przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r.
o prawach autorskich oraz prawach pokrewnych wszelkie prawa do fotografii i materiałów na stronie są własnością autora. Kopiowanie, powielanie i rozpowszechnianie tekstów,
zdjęć, jest zabronione i wymaga zgody na piśmie.

Nasz serwis WWW używa plików cookies tylko w celach funkcjonalnych. Zmieniając ustawienia przeglądarki możesz zablokować ich używanie oraz zapisywanie.
Zamknij
x