spotkanie wigilijne MGOK

Tegoroczne spotkanie wigilijne, które odbyło się 19 grudnia, wzbudziło duże zainteresowanie wśród mieszkańców naszej gminy i zgromadziło pokaźną liczbę osób. Wśród przybyłych przeważali uczestnicy zajęć związani na co dzień z Miejsko-Gminnym Ośrodkiem Kultury, widzowie oraz zaproszeni goście. Swoją obecnością zaszczycił nas Burmistrz Miasta i Gminy Zawichost Andrzej Wzorek. Obok niego pojawili się  Przewodniczący Rady Powiatu Sandomierskiego Tomasz Huk, Przewodniczący Rady Miejskiej Radosław Krakowiak oraz Radni Rady Miejskiej – Edyta Rębiś, Wit Błasiak, Włodzimierz Kosior,  a także dyrektorzy i przedstawiciele pozostałych placówek z terenu gminy.

Wśród świątecznej scenerii przygotowanej przez Bożenę Kędziorę uczestnicy prezentujący swoje umiejętności stworzyli ciepły świąteczny nastrój, wykonując kolędy zaaranżowane w różny sposób pod okiem instruktorów. Nie zabrało również występów tanecznych i teatralnych. Całe spotkanie poprowadziła Maria Skorupa. Najpierw kolędy zaśpiewali podopieczni Sylwii Szymańskiej-Broś, którym akompaniowała, grając na gitarach, młodzież z sekcji muzycznych prowadzonych przez Dariusza Wójcika oraz Tomasza Figla. Występy te przeplatane były układami tanecznymi przygotowanymi przez Małgorzatę Czajkowską. Następnie nieco mniej znane kolędy i pastorałki zaprezentowały zespoły śpiewacze „Zawichost”, „Linowianki” oraz Zespół Pieśni, Tańca i Kabaretu „Zielona Dolina” prowadzone przez Marię Skorupę. Później swoje umiejętności zaprezentowała jedna z naszych najmłodszych uczestniczek, sześcioletnia Natalia Mazur, która grając na pianinie i śpiewając, poruszyła swoim występem całą publiczność. Na koniec odbył się minispektakl teatralny „Mikołajem być”, do którego scenariusz napisali Jakub Gagat i Julia Sendrowicz, a w którym udział wzięli uczestnicy zajęć sekcji teatralnej prowadzonej przez Małgorzatę Czajkowską oraz Tomasza Figla. Po występach można było spróbować wspaniałych potraw wigilijnych przygotowanych przez Bożenę Nierubiec wraz z młodzieżą uczęszczającą na zajęcia z kuchennego savoir-vivre’u oraz przez uczestniczki koła bibułkarskiego prowadzonego przez Patrycję Sus-Lutyńską, a także członkinie zespołów śpiewaczych MGOK. Podopieczni naszej placówki zrzeszeni w poszczególnych sekcjach oraz zaproszeni goście otrzymali symboliczne gwiazdkowe słodkie upominki oraz okolicznościowe karty z życzeniami wykonane w technice linorytu przez uczestników zajęć plastycznych.

Spotkanie przebiegało w miłej i świątecznej atmosferze. Była to wspaniała okazja, aby uczestnicy wszystkich zajęć prowadzonych w naszym ośrodku kultury mogli zaprezentować swoje umiejętności i tym samym nabrać motywacji do dalszej nauki. Wszystkim przybyłym dziękujemy za obecność na spotkaniu i życzymy wszystkiego najlepszego w nowym roku.

Serdecznie dziękujemy Robertowi Gradzińskiemu – obecnemu na spotkaniu wigilijnym, który zawsze wspiera naszą placówkę dokumentując jej działalność.

tekst  – Tomasz Figiel

foto: Patrycja Sus-Lutyńska, Bożena NierubiecMarcel Rosiński

 

Zawartość strony oraz wszystkie fotografie są autorstwa MGOK w Zawichoście, zgodnie z przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r.
o prawach autorskich oraz prawach pokrewnych wszelkie prawa do fotografii i materiałów na stronie są własnością autora. Kopiowanie, powielanie i rozpowszechnianie tekstów,
zdjęć, jest zabronione i wymaga zgody na piśmie.

Nasz serwis WWW używa plików cookies tylko w celach funkcjonalnych. Zmieniając ustawienia przeglądarki możesz zablokować ich używanie oraz zapisywanie.
Zamknij
x