Sukces Kasi Pawłowskiej

47. Ogólnopolski Festiwal Kapel i Śpiewaków Ludowych w Kazimierzu Dolnym nad Wisłą – 30 czerwca 2013 roku

Zespół śpiewaczy ZAWICHOST zakwalifikował się do udziału w 47. Ogólnopolskim Festiwalu Kapel i Śpiewaków Ludowych w Kazimierzu Dolnym nad Wisłą.  Doceniając 15-letni dorobek artystyczny zespołu, jury Międzynarodowych Buskich Spotkań z Folklorem, postanowiła nominować go w kategorii zespołów śpiewaczych, do udziału w prestiżowym nadwiślańskim festiwalu. Ponadto w kategorii DUŻY – MAŁY lub inaczej MISTRZ I UCZEŃ do udziału w w/w przeglądzie zakwalifikowano także Kasię Pawłowską  (ucznia) i jej mamę Janinę Bańcer ( mistrza).  Wszyscy razem reprezentowali województwo świętokrzyskie.

MGOK Zawichost Ożarów Patrycja Sus - Lutyńska

MGOK Zawichost Ożarów Patrycja Sus - Lutyńska

 Sam fakt udziału w tej prestiżowej imprezie jest dużym wyróżnieniem. Spotykają się tam najlepsi z najlepszych z całej Polski. W swoistym klimacie  kazimierzowskiego rynku,  który w tym okresie jest ubogacony różnorodnością wszelakiego rękodzieła ludowego, muzyką ludową ze wszystkich zakątków Polski oraz mnóstwem  zespołów i artystów ludowych, odbywał się wyżej wymieniony festiwal.

MGOK Zawichost Ożarów Patrycja Sus - Lutyńska

Trwa on zawsze  cztery dni  i jest największym świętem folkloru w Polsce. Rada artystyczna jest bardzo wymagająca i kompetentna. Skupia wybitnych znawców folkloru , którzy bardzo wnikliwie oceniają wszystkie prezentacje –  począwszy  od  doboru repertuaru, poprzez jego wykonanie, aż do szczegółowej analizy strojów, w których występują zespoły.  Przegląd ten cechuje duża konkurencja i bardzo wysoki poziom prezentacji artystycznych.  Zespołowi ZAWICHOST  nie udało się zająć miejsca na podium, natomiast Kasia Pawłowska, o czym informuje z dumą, wyśpiewała tam sobie II miejsce.  Tym większy to sukces, że dawno już przedstawiciel województwa świętokrzyskiego nie zdobył na tym festiwalu żadnej nagrody.

  • tekst:  Maria Skorupa

                                                                                                foto:  Patrycja Sus – Lutyńska, Maria Skorupa


    Zawartość strony oraz wszystkie fotografie są autorstwa MGOK w Zawichoście, zgodnie z przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawach autorskich oraz prawach pokrewnych wszelkie prawa do fotografii
    i materiałów na stronie są własnością autora. Kopiowanie, powielanie i rozpowszechnianie tekstów, zdjęć, jest zabronione i wymaga zgody na piśmie.


Nasz serwis WWW używa plików cookies tylko w celach funkcjonalnych. Zmieniając ustawienia przeglądarki możesz zablokować ich używanie oraz zapisywanie.
Zamknij
x