ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI – ZAWICHOST 2022

Szanowni Państwo,

Pamiętamy o Wolności!

Za niespełna dwa tygodnie odbędą się uroczyste obchody święta odzyskania Niepodległości przez Polskę. Tradycyjnie hołd poległym w walce o kraj oddadzą mieszkańcy ziemi zawichojskiej, przedstawiciele instytucji, działaczy społecznych, władz miasta i gminy Zawichost. W przygotowania do kolejnej – 104. rocznicy włączyli się: ks. Piotr Szpyt proboszcz parafii WNMP w Zawichoście, wychowankowie oraz kadra Zespołu Szkoły i Przedszkoli w Zawichoście, seniorzy i pracownicy Dziennego Domu Pobytu w Zawichoście, jednostki gminnych Ochotniczych Straży Pożarnych oraz podopieczni i pracownicy Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Zawichoście oraz pracownicy Urzędu Miasta i Gminy w Zawichoście.

Już po raz kolejny są z nami również działacze stowarzyszenia Moto Sandomierz, którzy uświetniają uroczystość niecodzienną motocyklową paradą. Dzięki otwartości Fundacji „SANDOMIERKA” do naszego przyczółku promowego w godzinach dopołudniowych dotrze REJS NIEPODLEGŁOŚCI, będący pięknym gestem ludzi Wisły w kierunku uczczenia wolności, którą doceniamy od ponad stu lat. Powitajmy ich wspólnie!

Serdecznie dziękujemy wszystkim zaangażowanym i zapraszamy do wspólnego świętowania. Informujemy, że tradycyjnie – delegacje, które chcą złożyć kwiaty lub znicze na Rynku Małym, tuż po uroczystej Mszy Świętej za Ojczyznę, proszone są o zgłoszenie takiej informacji do biura MGOK w Zawichoście. Zachęcamy Państwa do przejrzenia materiałów informacyjno-promocyjnych związanym z wydarzeniem patriotycznym.

Tekst: MGOK

Nasz serwis WWW używa plików cookies tylko w celach funkcjonalnych. Zmieniając ustawienia przeglądarki możesz zablokować ich używanie oraz zapisywanie.
Zamknij
x